Beran vystřílel důležité vítězství

Cehnice lhenické tažení za titulem „mistra B skupiny I.B“ nezastavily. Rozhodne poslední 26.kolo!

I.B třída sk.B – 25.kolo         hráno v neděli 12.6.

Sokol Cehnice – SK Lhenice
1:2 (0:0)

Sudí – M.Hučík – J.Ovčáček, M.Ficko
Branky za Lh.: J.Beran 2 (61.´ z 11, 73.´)

P.Vincik

Střídání: 37.´ ↑ J.Prenner ↓ T.Tůma; 46.´ ↑ M.Mahák ↓ P.Vincik; 63.´ ↑ M.Fišer ↓ Z.Jedlička; 74.´ ↑ J.Mrkvička ↓ J.Máčl
Do hry připraveni: gólman Rapčan, D.Šindelář
Trenér: Ivo Čech                 Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky Sokola Cehnice
Přech (46.´ Vosecký) – Hovorka, Krejsa (K), Šebesta, M.Martínek, O.Martínek, L.Čech (81.´ P.Havelec), J.Miklas, J.Čech, Sadlak (88.´ Klas), Kováč (81.´ Frčka)

Lheničtí sehráli zápas předposledního kola s Cehnicemi tentokráte v neděli (12.6.), znalí již sobotního vítězného výsledku strakonického Junioru s Dražejovem 3:1 i získaného tím tak na čele tabulky tříbodového náskoku.
K utkání v Cehnicích přistupovali s respektem, vědomi si i toho, že právě tady Junior utrpěl ve 23.kole jedinou jarní prohru 3:1 a že je čeká těžký zápas. Lhenický tým utkání s kvalitním soupeřem (o čemž svědčil i jeho průběh) zvládl vítězně 1:2 a na druhé tabulkové příčce, s jen o něco málo horším skóre, se znovu bodově dotáhl na rezervu strakonického Junioru. O titul „mistra B skupiny I.B“ tak rozhodne až poslední 26.kolo. Lhenice v něm hrají doma s Husincem (18.6. od 15.00 hod.), Strakonice B na Stachách (18.6. od 15.00 hod.). Lheničtí, pokud nezaváhají, mají při vzájemné lepší bilanci k titulu blíže (Lhenice na podzim doma s výhrou 2:0, Junior B na jaře doma s výhrou 1:0). Udělat poslední krok bývává nejobtížnější…

Průběh utkání Sokol Cehnice versus SK Lhenice
– pohledem nestranného autora článku Miloše Vrátného – uveřejněno na facebooku „Foto Jan Škrle“
„Cehnice vedení neudržely, obrat Lhenic zařídil jediný hráč.
Po bodovém zisku proti druhému týmu tabulky sahali v neděli 12. června fotbalisté Cehnic. V předposledním 25. kole I. B třídy skupiny B hostili Lhenice, nad kterými vedli, ale nakonec jim podlehli 1:2 (0:0). Po bezbrankové úvodní půli se hned sedm minut po obrátce prosadil domácí Jakub Miklas, jenže v 61. minutě dostali hosté výhodu pokutového kopu, z kterého Jakub Beran vyrovnal. Následně měli Cehničtí dvě velké příležitosti strhnout vedení znovu na svoji stranu, jenže Patrik Šebesta a po něm Petr Hovorka v dobrých pozicích nezakončili přesně. A tak se naplnilo pořekadlo nedáš-dostaneš. Z protiútoku v 73. minutě se ocitl tváří v tvář brankáři Jakub Beran a nezaváhal – 1:2. Hosté pak ještě několikrát zahrozili, o vyrovnání se snažili i domácí, ale marně. V nastavení se ještě zlobili, že po průniku Jakuba Miklase do vápna sudí neodpískal penaltu.“

Utkání pohledem domácích, Cehnických
– z jejich facebooku
„Vedli jsme, soupeř srovnal z penalty a pak rozhodl. Bojovné defenzivní utkání z naší strany, remízu jsme si i za několik velkých šancí zasloužili. Soupeř prokázal, že je mu tato soutěž už malá.“

Podstatné momenty zápasu
První poločas
3.´- po faulu Lhenických domácí provedli trestný kop za nebezpečného ohrožení Dvořákovy branky – hned z protiútoku hostí jejich velká šance, ve které se po nabídce od P.Prennera ocitl Máčl, ale v gólové pozici branku přestřelil
31.´- velká branková možnost domácích, kdy dobře mířenou střelu naběhnuvšího hráče za obranu skvěle vytěsnil gólman Dvořák
37.´- pro zranění byl nucen odstoupit ze hry stopér a kapitán Lhenických Tůma
39.´- po nakrátko rozehraném rohovém kopu míč naservírován před branku domácích, který ještě zavčasu stačili bránící odvrátit mimo nebezpečí – s následnou lhenickou „gólovou tutovkou“, při níž P.Prenner, v úniku sám na branku, ji přepálil

Druhý poločas
47.´- po centru před branku Cehnických zakončoval Máčl málo razantní střelou, se kterou si střídající gólman Vosecký poradil
52.´- po dlouhém autovém vhazování do „vápna“ hostí a po jeho odhlavičkování se ke střeleckému zakončení dostal Miklas, kdy se při jeho střele balón nejprve odrazil od břevna do gólmana Dvořáka a od něho nešťastně do sítě – Cehničtí se ujali vedení 1:0
61.´- za obranu domácích míč zatáhl do šestnáctky P.Prenner, kde byl zastaven nedovoleně a nařízenou penaltu Beran bezpečně proměnil – srovnáno 1:1
66.´- Lheničtí přežili „gólovku“ domácích, kdy po nedorozumění v obraně jeden z hráčů domácích, naštěstí pro hostující tým, nezamířil přesně
73.´- po kombinační výměně míče Maháka s Beranem to byl druhý jmenovaný, co přesnou střelou poslal Lhenické do vedení – 1:2
81.´- Fišer krásně zatáhl balón levým prostorem, předložil jej před branku Mahákovi, ten však zblízka trefil gólmana Voseckého – super šance
90.´+ – v prodloužení se domácí, Cehničtí dožadovali penalty za údajný faul na pronikajícího Miklase – avšak bez odezvy u sudího Hučíka

Závěrem
Lheničtí šanci na získání titulu „mistra B skupiny I.B třídy“ pro soutěžní ročník 2021/22 mají ve svých rukou a ve svém fotbalovém stánku k tomu – v utkání posledního kola se Slavojem Husinec – v sobotu 18.6. od 15.00 hodin.

Autor článku: Jan Bumba