Další výhrou posun na třetí místo

Lhenický SK další výhrou v triu nováčků na špici tabulky

I.A třída sk.A – 15.kolo     hráno v sobotu 30.3.2019

SK VĚTŘNÍ – SK LHENICE „A“

1:3 (0:3)

Sudí: P.Votava – F.Leiš, C.Novotný
Žluté karty: 5:1
Diváků – 100
Branky za Lh.: P.Prenner 2 (1x z 11), T.Balica 1
Branka za Větřní: P.Gutheis (z 11)

Sled branek a jejich střelci
1.poločas: 1.´- 0:1 – T.Balica, 10.´- 0:2 – P.Prenner (z 11), 35.´- 0:3 – P.Prenner
2.poločas: 49.´- 1:3 – P.Gutheis (z 11)

Sestava SK Lhenice
J.Dvořák (K)
F.Funda     L.Kopf      Dav.Kiš     P.Bumba
M.Mahák      P.Prenner      M.Chromý     T.Balica
(38.´ J.Málek) (65.´ Dom.Kiš) (78.´ J.Pokorný)
R.Iliev       R.Pořádek
(89.´ J.Beran)

Střídání: 38.´ ↑ J.Málek ↓ M.Mahák; 65.´ ↑ Dom.Kiš ↓ M.Chromý; 78.´ ↑ J.Pokorný ↓ T.Balica; 89.´ ↑ J.Beran ↓ R.Pořádek
Trenér: Ivo Čech      Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky SK Větřní:
M.Votýpka – F.Soukup (46.´ M.Troják), J.Dvořák, Z.Chupík (75.´ J.Cifreund), P.Gutheis, R.Weinhard (46.´ O.Dvořáček), P.Podskalský, D.Chupík, P.Kotlář, P.Vnuk, M.Sivák (K) – M.Pils

Lheničtí poučeni z nezvládnutého vstupu do utkání s tímto soupeřem na podzim doma, v němž prohrávali 0:2, do konce prvního poločasu snížili na 1:2, aby v tom druhém otočili pro ně nepříznivý vývoj zápasu nakonec k vítězství 5:3, tentokrát něco takového již nedopustili. Naopak! V utkání ve Větřní o jeho osudu vlastně rozhodli hned v jeho úvodu dvoubrankovým vedením (0:2), do poločasové otáčky jej navýšili na 0:3 a přes druhé dějství, za obdržené branky, ho zaslouženě dovedli k druhé jarní výhře 1:3.

Průběh utkání podrobněji
Běžela 1.´, když do samostatného úniku na gólmana Votýpku pronikl Balica a bezpečně jej proměnil v gól (0:1). Zaskočení domácí obdrženou rychlou branku a hosté naopak vedením povzbuzení si hned následně vytvářeli další gólové možnosti. Ve 2.´Iliev v brejku nahrál Pořádkovi, který byl u šestnáctky zastaven za cenu trestného kopu, z něhož Chromý vyslal střelu, co jen těsně minula „šibenici“ domácí branky. O osm minut později (v 10.´) jeden z domácích beků zahrál ve vápně pod tlakem rukou s následně nařízenou penaltou, kterou Prenner se štěstím proměnil, neboť gólman Votýpka vystihl směr jeho kopu (0:2). V 15.´ se zrodila další lhenická gólová šance po ose Pořádek – Mahák – Iliev s nepřesným zakončením posledně jmenovaného a ve 29.´ další, tentokráte za Ilievovy netrefení balónu před Votýpkou. Ve 35.´ Lheničtí rozehráli rohový kop, míč se dostal na hranici šestnáctky k Prennerovi, který jej odtud přesně nasměroval k tyči a zvýšil na 0:3. Hostující tým v průběhu prvního poločasu Větřnínské do nějaké vyložené gólové „loženky“ nepustil.
Ovšem hned v úvodu poločasu druhého (ve 49.´) tomu bylo jinak, neboť lhenický stopér Dav.Kiš zastavil v trestném území průnik domácích faulem a z nařízeného pokutového kopu Gutheis s přehledem snížil na 1:3. V 55.´zahrozilo lhenické brance nebezpečí znovu, v tomto případě z rohového kopu, ale se zakončením z něho hlavou si gólman Dvořák zkušeně poradil. Revanš stran lhenického týmu přišla po rozehrané standardce od Ilieva v 63.´, jeho střela se však mezi tyče nevešla. Blízko také měl k navýšení vedení v 71.´, při chybující domácí obraně, Málek, když lobem přehazoval gólmana Votýpku, ten však jeho záměr vystihl, aby hned poté se znovu gólově neujala Ilievova střelecká koncovka mířící mimo tyče, stejně tak, jako i ta jeho v 73.´po provedené standardce a další v samém závěru zápasu (v 90.´) po Beranově centru.
Lheničtí zvládli nelehký zápas, v němž domácím na chvostu tabulky bylo třeba bodů, čemuž občas také odpovídaly jejich zvýšené emoce, především příznivců. Vítězství v tomto utkání bylo potvrzením tohoto vítězného v domácí jarní premiéře. Bodovým ziskem z obou dvou se posunuli na třetí tabulkovou příčku.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Ivo Čechem:
„Viděl jsem Větřní jak v průběhu podzimu, tak i minulý týden v Plané a nečekal jsem jednoduchý zápas. Domácí měli trochu problémy se složením obranných řad, což se asi projevilo hned v úvodu utkání, kdy jsme šli poměrně lacino do vedení. Zanedlouho jsme kopali penaltu za ruku a ještě do poločasu přidali třetí branku. Domácí hráli dost důrazně, atmosféra byla vyhecovaná, i při odchodu na poločasovou pauzu došlo k nějakým konfliktům a já klukům říkal, že si to můžeme prohrát pouze sami, pokud na tento styl domácích přistoupíme a nebudeme se věnovat jen hře. Hned na začátku druhé půle Větřní snížilo z penalty a my trochu vypadli z role, domácí v tu chvíli cítili šanci a my se nedostali do hry tak, jak jsme chtěli. Přesto je naše vítězství naprosto zasloužené, měli jsme mnoho příležitostí a situací, se kterými jsme měli naložit lépe a výhra mohla být mnohem výraznější, naopak domácí jsme do větších šancí nepouštěli.“

fotogalerie z utkání:

Autor fotek: Jan Klein


 

Lhenická rezerva plichtila na hřišti Lídra

OP Prachaticka – 18.kolo        hráno v sobotu 30.3.2019

TJ SLAVOJ HUSINEC – SK LHENICE „B“

1:1

Branka za Lh.: P.Vincik (7.´)
Branka za Husinec: S.Kolář (30.´)

Sestava SK Lhenice
L.Lamač
R.Sura      P.Vincik     R.Houška     P.Sládek
S.Bečvář    J.Prenner   D.Lukač    Vl.Burda     J.Exner
P.Lukšovský
(46.´ P.Pořádek)

Dále vstoupil do hry: P.Starý
Kouč: P.Prenner st.      Vedoucí týmu: J.Sura

Ani v tomto zápase nemohl lhenický B tým využít více pendlů z „áčka“, neboť své utkání hrál souběžně s A týmem. Přesto s husineckým Slavojem sehrál remízovou partii.
V prvním poločase byli lheničtí rezervisté favorizovaným domácím rovnocenným soupeřem. Dokonce se v 7.´, po Lukačově centru do šestnáctky a přesným Vincikovým zakončením hlavou, ujali vedení (0:1). Ve 30.´ ale Slavojisté, po vyražené střele gólmanem Lamačem a dorážce Koláře, srovnali na 1:1, když oboustranně několik gólových šancí zůstalo nevyužito.
Ve druhé půli již ale Husinečtí Lhenické výrazně přehrávali i za nastřelení tyče a břevna, přesto se průběžný stav 1:1, i se štěstím, neměnil, aby za pozorného bránění lhenický záložní tým dovedl zápas ke smírnému konečnému výsledku. A byl to nakonec v 90.´ on, kdo mohl v samém závěru strhnout vítězství na svou stranu z Burdova brejku v provedení „sám na gólmana“, avšak střelecké zakončení z něho skončilo nad brankou.
Lhenická rezerva, po dvou vstupních vítězstvích, získala cennou plichtu s týmem z 1.místa v tabulce OP a zůstává na mistrovském jaře bez prohry.

Autor článku: Jan Bumba