Domácí prohra s Vimperkem

Nevydařený vstup do mistrovského jara s nejtěsnější prohrou doma bez vstřelené branky.

I.A třída skupina A – 15.kolo      hráno v sobotu 25.03.2022 od 11.30 hod.

SK Lhenice – TJ Šumavan Vimperk

0:1 (0:1)

Sudí: BARVA Karel – VALEŠ Radek, JELÍNEK Ladislav.
Branka za Vimperk: 27.´ J. Čech
Počet diváků: 50

SESTAVA SK LHENICE:
J. Dvořák
Dom. Kiš    T. Tůma    M. Janošťák     Z. Jedlička
M. Fišer           J. Beran           M. Rosa          J. Máčl
(74.´ V. Pilát)
P. Prenner        P. Vincik
(46.´ M. Mahák)

Trenér: Ivo Čech              Vedoucí týmu: P.Boška

Ze soupisky TJ Šumavan Vimperk:
J. Vlk – O. Rod, T. Žofka, J. Čech, J. Pospíchal, P. Benda, L. Vintr, P. Vondrášek (63. P. Kubačka), V. Pankratz (81. J. Formánek) , J. Čech (88. J. Uhlík) , M. Novotný (46. O. Málek)

Průběh zápasu
Jarní část A skupiny fotbalové I.A třídy odstartovala pěkně zostra. V okresním derby týmů, které jsou ohroženy sestupem, vimperský Šumavan bodoval ve Lhenicích. Tabulka A skupiny I.A třídy je po podzimní části pořádně vyrovnaná. Všechny týmy od 6. místa dolu jsou potencionálně ohroženy sestupem. O to důležitější okresní derby mezi Lhenicemi a Vimperkem bylo. Nakonec se radovali hosté.

Pohledem lhenického trenéra Ivo Čecha:
„Pro nás velmi důležitý zápas jsme výsledkově nezvládli. Poslední dva týdny nás trápí i zdravotní problémy kádru, ale přesto jsme do toho šli s tím, že to chceme urvat. Samotné utkání přineslo spíš boj, fotbalu k vidění i z důvodu silného větru tolik nebylo. V prvním poločase využili hosté jedné situace ke vstřelení vedoucí branky, centr ze strany i zakončení byly poměrně pohledné pro oko diváka. My svou šanci nevyužili, míč se pouze otřel o břevno hostující branky. Ve druhé půli jsme byli určitě aktivnější a šli jsme si za nějakým bodem. Bohužel jsme neproměnili tutovou šanci z malého vápna a dokonce zahodili i pokutový kop. Soupeř byl spíše šťastnější, zápasu by slušela remíza. Klukům toho moc vytknout nemohu, vydali jsme se, snaha byla, hraje se ale na góly a my tu kvalitu v potřebných prostorech neukázali. Chci věřit, že s podobným nasazením snad i body přijdou.“

Pohledem trenéra TJ Šumavan Vimperk Lukáše Sýse:
“Do Lhenic jsme zajížděli s vědomím, že domácí nutně potřebují tři body a proto jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Bohužel jsme se museli obejít bez dvou klíčových hráčů Chvosty (zranění) a Vojty (rodinné povinnosti). V utkání bylo znát, že se jednalo o první jarní kolo, takže hřiště i když bylo skvěle připravené, tak na něm míč hodně odskakoval. Oba týmy si na travnaté hřiště teprve zvykaly a tak diváci moc pohledný fotbal neviděli, k tomu bohužel foukal velmi silný vítr a to hru obou týmů také hodně ovlivnilo. Hra byla první poločas dost vyrovnaná. Naštěstí se nám povedl po pěkné akci vstřelit gól, když Vintr hlavou prodloužil Bendův dlouhý balón na Žofku, který krásným centrem našel v pokutovém území soupeře našeho nejlepšího střelce zimní přípravy Honzu Čecha (0:1) a ten již bez problémů uklidil hlavou míč za záda domácího brankáře Dvořáka. Do poločasu se už skóre nezměnilo a tak jsme o poločase odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem.
Ve druhém poločase převzali iniciativu domácí hráči a my jsme si vytvořili jen ojedinělé šance. Domácí nás zatlačili a dokonce si v 72´vytvořili šanci v podobě pokutového kopu, kterou ovšem bravurně chytil do ,,teplých“ Jakub Vlk, který správně odhadl stranu, kam soupeř svoji střelu mířil. To byl dle mého názoru rozhodující okamžik utkání. Lhenice si vytvořili ještě jednu stoprocentní šanci, ovšem naštěstí pro nás letěla střela mimo Vlkovu bránu. Velmi si této výhry vážím, protože utkání by asi více slušela remíza, ale tentokrát stálo štěstí na naší straně. Kluky musím pochválit za bojovnost, udržet na venkovním hřišti těsné vedení není nic jednoduchého, ale nám se to povedlo. Doufám, že nám tato výhra pomůže i do příštího utkání, kdy 1. dubna na apríla hostíme od 16:30h na našem hřišti v derby tým SK Čkyně. Tímto bych rád pozval naše fanoušky, protože i oni nám můžou pomoci navázat na výhru, kterou si vezeme ze Lhenic. V utkání se Lhenicemi nám pomohl Jakub Čech, kterého jsme narychlo přivedli z Borové Lady, bylo to po letech první a zároveň poslední mistrovské utkání Jakuba za tým Šumavanu Vimperk, kde naposledy působil v mládežnických kategoriích. Tímto bych chtěl Jakubovi poděkovat za jeho pomoc a obětavost, stejně tak velké díky patří i Janu Mikovi, který fotbal na Borovce vede, za to jak se vůči našemu oddílu zachoval. Upřímně říkám, že bych rád v budoucnu Jakuba viděl ve vimperském dresu napořád, ale respektuji jeho názor, že v tom kluky na Borovce nemůže nechat, to svědčí o jeho skvělém charakteru.”