J.Schön      R.Pořádek
Trenér: Ivo Čech       Vedoucí týmu: Pavel Boška

Sestava Katovic
Provazník – Cibulka, Hajdůšek, Janoch, Chylík – Miklas, Kagui, Tušer, Repa – Uher, Požárek – do druhé půle Hromíř

Katovickým, ze špičky tabulky KP (po podzimu na 2.místě), byli na jejich hřišti sparingpartnery v jejich generálce na místrovské jaro Lheničtí (nováčci I.A tř.sk.A – po podzimu na 5.místě). Domácí, hrající soutěž o patro výš a všechna utkání v přípravě přesvědčivě vyhráli (i s týmem z divize), byli jasným favoritem v tomto zápase, což také naplnili. Zkušeností a fotbalovějším herním projevem přehrávali Lhenické, ale ti v pohybu a nasazení jim byli rovnocenní. Dopláceli především na chybování, někdy i zbytečné, a na zbrklost v zakončování brankových příležitostí. Konečný jednoznačný výsledek, dle průběhu celého zápasu, je pro ně za předvedenou bojovnost a snahu poměrně krutý…
V úvodu utkání (v 6.´) se jako první k nebezpečnému zakončení dostali domácí, obrana hostí jej stačila zblokovat, aby hned v 7.´přišla jejich odpověď po rozehraném trestném kopu s odrazem míče do šestnáctky k Mahákovi, který ho nasměroval do odkryté branky, ale katovická obrana balón zavčasu odkopla. Ve 12.´ již poprvé gólově udeřilo. Katovičtí křižním pasem za obranu s přesnou střeleckou koncovkou se ujali vedení (1:0). Následovalo jejich několik šancí, s tou prekérní ve 27.´, kdy centrovaný míč při obranném zásahu Kopfa jen jeho rychlým doběhnutím neskončil ve lhenické síti jako „vlastenec“. Ve 29.´Pořádek zakončoval dobře nasměrovaný centr hlavou, avšak málo razantně a přímo do chapadel katovického gólmana. 35.´ přinesla velkou nabídku k vyrovnání v úniku Pořádka, ten v jeho závěru zvoleným nevydařeným lobem domácího strážce branky nepřekvapil. Hned o minutu později (v 36.´) opět nabylo platnost otřepané – nedáš-dostaneš, neboť katovický náběh za soupeřovu obranu, za přesné trefy k tyči, znamenal navýšení vedení na 2:0, aby hned následovala „pětiminutovka“ menší herní koncentrace Lhenických, v níž ve 38.´a 41.´ inkasovali další dvě branky a do poločasové otáčky se tak odcházelo za stavu 4:0!
V počátku poločasu druhého (v 50.´) se hostujícímu týmu podařilo snížit na 4:1, a to po rozehrávce zezadu a přesném Beranově zásahu „do černého“. Následně se oboustranně hrálo ve velkém pohybu a ve snaze po kombinaci. Až v 64.´ Katovičtí proměnili šanci v gól a navýšili průběžný stav na 5:1. v 70.´ byl adresován balón na nabíhajícího Maháka, jehož pokus v koncovce o přehození domácího gólmana nevyšel, zaskočil za něj s odkopem jeden z obránců. V 72.´ se Lheničtí při bránění dopustili Fundou faulu ve vápně a z následné nařízené proměněné penalty se poměr branek opět měnil, tentokrát na 6:1 a v 82.´znovu, když míč mířící před branku Dav.Kiš nešťastně usměrnil mezi tyče – 7:1. Jak se poté ukázalo, tento gólový stav byl i výsledkem konečným, i když se v 84.´, po vydařené akci, ocitl v šanci Mahák, leč vychýlenými mířidly jej pro Lhenické na přijatelnější již neupravil.

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Ivo Čechem
„Katovice jsou týmem, který se již několik sezón pohybuje v úplné špičce Krajského přeboru a po loňském posílení o hráče, kteří hráli i vyšší soutěže, jejich kvalita ještě vzrostla Nečekalo nás nic lehkého, což jsme věděli, ale chtěli jsme se pochopitelně pokusit uhrát co nejlepší výsledek. Hrálo se na velmi pěkně upraveném trávníku a domácí od začátku potvrzovali svou fotbalovost, kvalitu v kombinaci a zakončení. Myslím, že jsme vzhledem ke kvalitě soupeře neodehráli zcela špatné utkání, byly tam některé věci dobré, ale také chyby, za které jsme byli potrestáni obdrženými brankami. Nejsem zklamaný, věřím, že se kluci poučí, protože jde někdy o situace, na které je upozorňuji. To mě sice mrzí, ale neměli by v žádném případě ztratit chuť pracovat, kterou jsem u nich zatím v průběhu zimní přípravy viděl. Dnes jsme narazili opravdu na těžkého soupeře, který mimo jiné nedávno výrazně porazil i divizní Klatovy, to je třeba si uvědomit.“

Autor článku: Jan Bumba