Střídání: 62.´ ↑ Z.Jedlička ↓ Dom.Kiš; 88.´ ↑ P.Vincik ↓ J.Máčl; 90.´ ↑ I.Čech ↓ J.Mrkvička
Do hry připraven: gólman D.Rapčan
Trenér: Ivo Čech                  Vedoucí týmu: Pavel Boška

Ze soupisky FC Sousedovice
Frýda – Hrach (K), Brož (80.´ M.Rataj), O.Rataj, Fábera, F.Duba, Marcinko, Vaněček, Křiváček, L.Duba, Masák

Po těsné výhře 2:1 v Sousedovicích lhenický SK opět vystřídal na čele tabulky na jaře rozjetý strakonický Junior, který dost překvapivě prohrál v Cehnicích 3:1. Do konce letošní sezóny v B skupině I.B zbývají tři kola a ve hře je ještě devět bodů. Kdo z obou lídrů soutěže (při shodném počtu 51 bodů po 23.kole a jen o jednu rozdílovou branku lepším skóre Lhenic) v nich zaváhá?

Průběh utkání FC Sousedovice versus SK Lhenice
V celkově vyrovnaném zápase v prvním poločase o něco lepší domácí, Sousedovičtí, ve druhém zase hosté, Lheničtí. Úvod utkání patřil domácímu týmu, ve kterém si vytvořil dvě gólové možnosti, při kterých Lhenické podržel gólman Dvořák. Postupem hracího času hosté hru vyrovnávali, přesto se domácí ve 35.´ Masákem ujali vedení (1:0). O dvě minuty později sice hostující tým dopravil Mahákem míč do sítě, ale gól pro jeho sporný faul na gólmana nebyl uznán. Přesto ještě do poločasové otáčky (ve 42.´) stačil srovnat Beranem z penalty za faul na pronikajícího Maháka na 1:1.
V samém počátku druhé půle měli domácí možnost jít znovu do vedení, ale Dvořák dalším výborným zákrokem byl proti, stejně jako i v průběhu hry o něco později. Lheničtí poté získali herně navrch a v 59.´ Trojanem vsítili rozdílový gól na 1:2, který, jak se ukázalo, byl i vítězným, neboť další šance zůstávaly oboustranně nevyužity, aby stran hostujícího týmu jich přeci jen bylo více. V samém závěru utkání si Lheničtí těsné vedení pohlídali, i když v něm domácí jednu možnost k vyrovnání promarnili.
Vítězství na soupeřově hřišti je cenné, tentokrát o to více, že je po prohře Junioru v Cehnicích opět posunulo na první tabulkovou příčku.

Podstatné momenty zápasu
První poločas
3.´- po nedorozumění ve hře hostujícího týmu získali balón domácí, gólman Dvořák však jejich atak včasným vyběhnutím zmařil – šance
7.´- po centru do šestnáctky Lhenických střelu z otočky skvěle gólman Dvořák vytěsnil a znovu svůj tým podržel – šance
32.´- domácí gólman Frýda podcenil zakončení důrazného Maháka, který balón dopravil do sítě, ale pro sporný jeho faul na Frýdu (po vzájemné srážce ??) nebyla branka uznána
35.´- nedůsledně pokrytý Masák, po efektním uvolnění, přesnou střelou poslal Sousedovické do vedení – 1:0
42.´- Mahák v průniku na branku v trestném území faulován – nařízenou penaltu Beran s přehledem proměnil ve vyrovnávací gól – 1:1

Druhý poločas
51.´- v jeho úvodu domácí v šanci – nepokrytý domácí hráč „ve vápně“ zakončoval „hlavičkou“, Dvořák ji však reflexivně „vyškrábl“ nad břevno – šance
59.´- po kombinaci zleva Mahák potáhl míč podél hranice šestnáctky, uličkou uvolnil Trojana, který dobře mířenou přízemní střelou překonal gólmana Frýdu – Lheničtí šli do vedení – 2:1
63.´- k zakončení lhenické útočné akce se dostal Máčl, jeho velice vydařená střela jen těsně minula soupeřovu branku – šance
68.´- Mrkvičkův přesný centr před sousedovickou branku na volného Jedličku u zadní tyče, který jej zakončoval hlavou, ale zblízka trefil gólmana Frýdu – super šance
69.´- „gólovovka“ domácích – jejich další únik bravurně zlikvidoval gólman Dvořák – jím vyražený balón Tůma uklidil do bezpečí
71.´- hned následná jejich branková možnost, kdy míč vyslaný „hlavičkou“ z větší vzdálenosti orazítkoval tyč Dvořákovy branky
79.´- hra pozdržena pro nikým nezaviněné zranění domácího hráče Brože – loktu při pádu na hrací plochu – převezen ZS k ošetření do Strakonic
90.´- možnost Sedlických k vyrovnání – jejich hráč z hranice velkého vápna vypálil, naštěstí pro Lhenické nezamířil přesně

Autor článku: Jan Bumba