Příprava na mistrovské jaro v I.A třídě zahájena

Podaří se navázat na úspěšné loňské jaro a vymanit se tak z chvostu tabulky po letošním nevydařeném podzimu z 11.místa, s 11 body, při skóre 17:26 ?

Fota ze zahájení přípravy na mistrovské jaro:

 

Fotbalisty Lhenic čeká boj o záchranu v I. A třídě. Přípravu začali dnes

Zdroj: JčTeď – autor: Jaroslav Vondrášek
2.2.2020 16:25

LHENICE – Zkušený trenér Ivo Čech se i přes svou chřipku rozpovídal o plánech lhenických fotbalistů v zimním období. „Můj osobní cíl je jasný, chci záchranu,“ říká přesvědčivě kouč s divizními zkušenostmi. „Bude to těžké, musíme zabrat všichni,“ dodává. Lhenice v I.A třídě z třinácti zápasů uhráli jedenáct bodů, na kontě mají dvě výhry, pět remíz, šest proher. V tabulce jim náleží záchranářské jedenácté místo.

Ivo Čech je úspěšný trenér, který sází zejména na taktickou přípravu a týmovou zodpovědnost. Jako hráč působil v Lhenicích, Netolicích, zde si zahrál divizi, v Prachaticích, kde ve výjimečném období vykopali III. ligu, a Jankově. Právě Jankov byl první trenérskou štací Ivo Čecha. A nutno podotknout, že velmi úspěšnou. „V Jankově vytvořil domácí výbor vynikající podmínky pro fotbal ,to vedlo k postupu do divize,“ říká skromně Čech.

    Logicky se vás chci zeptat, proč jste odcházel z Jankova?
Po osmi letech jsem cítil únavu a potřeboval jsem pauzu. Těšil jsem se na normální život, kdy se nebudu muset podřizovat fotbalu. Chtěl jsem minimálně roční pauzu.

    Ovšem teď jste v domovských Lhenicích opět na lavičce jako lodivod, jak se to seběhlo?
Pan Boška, místní funkcionář a duše oddílu, mě požádal, zda-li bych tým nepřevzal, ocitl se totiž bez kouče a já nabídku po diskusi přijal.

    Budete hrát o záchranu, bude tedy příprava náročnější?
Příprava začíná v neděli 2.února, budeme trénovat dvakrát v týdnu a přidáme víkendový zápas. Využijeme domácí prostředí, zejména školní tělocvičnu, umělá tráva nás čeká jednou týdně v Prachaticích.

    Koho vyzvete v přípravných zápasech a co si od toho slibujete?
Čeká nás postupně Třeboň, Jankov, Lažiště, Hluboká. Jsou to silné týmy, určitě budeme muset makat naplno, jako to bude potřeba v soutěži, cílem je záchrana a chci pro to udělat vše, co umíme.

    To jsou určitě atraktivní soupeři…
Chci pro kluky zajímavé soupeře, aby z toho měli i zážitek, snad také k těmto zápasům přistoupí zodpovědně a natěšeně. Občas nás totiž brzdí horší přístup k přípravě, ale já vím, že jedině trénink tě dělá lepším hráčem.

    Očekáváte nějaké posily?
Hrozně těžká a složitá záležitost. Máme poměrně úzký kádr, ne všichni jsou zdravotně v pořádku, posily bychom uvítali, ale v podstatě není kde brát. Aspoň, že nikdo nehlásí odchod, všichni budou pokračovat.