magbo system

Třetí přípravné utkání

Do třetice s dalším z účastníků krajského přeboru sehrána v přípravě vyrovnaná partie

SK Lhenice (I.A tř.sk.A) – FK Lažiště (KP)

1:2 (1:2)

Hráno v sobotu 7.3.        na prachatické UMT
Branky: za Lh.: R.Iliev (7.´) – za Lažiště: M.Bednár (3.´), J.Volmut (18.´)

SESTAVA SK LHENICE
pro první poločas
T.Plojhar
Dom.Kiš        T.Tůma      K.Ryšánek    F.Funda
J.Mrkvička     P.Prenner     M.Rosa     J.Beran          D.Trojan
R.Iliev

pro druhý poločas
T.Plojhar
Jos.Prenner     F.Funda       T.Tůma       Dav.Kiš
M.Mahák     P.Prenner     M.Rosa     K.Ryšánek     J.Pokorný
R.Pořádek

– do průběhu 2.poločasu se v 70.´ navrátili D.Trojan a J.Beran za odstoupivší T.Tůmu a K.Ryšánka

Trenér: Ivo Čech               Vedoucí týmu: Pavel Boška

Po výhře nad Jankovem (1:0) a dvou těsných prohrách s Třeboní (0:2) a nyní Lažištěmi (1:2) čeká na Lhenické generálka na mistr.jaro s Hlubokou, startující v I.A třídě ve sk.B s umístěním po podzimu na druhém místě v tabulce (15.3. na jejím hřišti).
V přípravném utkání nebyli Lheničtí, jako domácí, horší Lažišťských. Ti sice byli o něco lepší v individuálních fotb.dovednostech se zkušenostmi z vyšších soutěží, a to již i s posilou pro jarní boje, Kamilem Tobiášem, což Lheničtí dokázali eliminovat dobrou taktickou hrou a nasazením. Velice brzy, již ve 3.´, inkasovali gól po rohovém kopu od Bednára, co napodruhé dopravil míč do branky a poslal Lažiště do vedení (0:1). Lhenický tým to nerozhodilo. Brzy poté (v 7.´) také získali výhodu rohového kopu, který rovněž proměnili v gól, když jako přetažený se dostal k Ilievovi, z jehož kopačky centrovaný balón zapadl překvapenému gólmanovi do sítě. Srovnáno – 1:1 ! V 10.´, po zdařilé kombinaci, našel Ryšánek ve výhodné pozici Ilieva, tomu se však nepodařilo převzít míč a jít v šanci do zakončení. Naopak v 18.´ zprava vyslanou lažišťskou střelu gólman Plojhar neutlumil a vypadlý mu balón Volmut pohotově uklidil do branky a znovu poslal svůj tým do vedení (1:2). Domácí se snažili o „smazání“ jednogólového manka. Blízko k tomu měl ve 29.´ Trojan, který se dostal za obranu, gólman mu však v tom zabránil, ještě blíže pak ve 30.´ Mrkvička, ale ani on v šanci při zakončení neuspěl. V samém závěru poločasu (ve 43.´) ani Ilievova střelecká koncovka z odraženého míče po rohovém kopu nenašla cíl.
V 53.´ druhého dějství Ryšánkovu střelu vyrazil strážce lažišťské branky na rohový kop, z něhož Fundova hlavička se mezi tři tyče nevešla. V 59.´ po dalším rohovém kopu, tentokrát v provedení Lažišťských, šel do rychlého protiútoku Pořádek, předloženým balónem hledal před soupeřovou brankou Maháka, ten však na gólovou nabídku nedosáhl. Nebezpečí, jak patrno, hrozila oboustranně z rohových kopů. Tak tomu bylo opět i v 75.´, kdy při něm zase Lheničtí vykopávali balón z brankové čáry, čímž tak zabránili soupeřově dvougólovému náskoku.
V blížícím se závěru utkání i v samém jeho konci se již brankový stav nezměnil, i když na obou stranách nějaké nedotažené gólové možnosti vznikaly. A tak „papírový favorit“ ve své generálce na jaro v KP dosáhl na těsné vítězství. Zápasu, dle jeho průběhu, by asi více „slušela“ remíza..

Hodnocení utkání lhenickým trenérem Ivo Čechem
„Utkání dle mého názoru splnilo účel, všichni hráči se dostali do hry, hrálo se poměrně svižně z obou stran a hlavně se nikdo nezranil. Byly tam chyby, ale také docela dobré věci, vydrželi jsme celý zápas hrát to, co jsme chtěli, byli fotbalovému soupeři vyrovnaným protivníkem, vytvořili si poměrně dost nebezpečných situací volajících po vstřelení branky a asi by zápasu slušela spíše remíza, ale i tak pro nás určitě dobrá příprava.“

Autor článku: Jan Bumba