magbo system

SK Lhenice (I.B) – FK Vodňany (I.A tř.) 1:2 (0:0)

23Generálka na mistrovské jaro. Hráno v sobotu 21.3.2014

Sudí: V.Heinzl

Branka za Lhenice: J.Mrkvička (57.´),

Branky za Vodňany: Varyš (53.´), Bače (74.´)

Sestava SK Lhenice:

P.Boška

J.Prenner          V.Pilát       L.Kopf         R.Sura 

                                                                            (57.´ K.Muška)

P.Prenner         J.Beran     T.Tůma (K)     J.Mrkvička

                          (74.´ Vl.Burda)                     (46.´ P.Borovka) (79.´ P.Šíma)

J.Schön          R.Pořádek

Trenéři: P.Boška, J.Lukač

 

Sestava FK Vodňany:

Chalupský – Janda, Vokatý, Kapusta, Machnyk – Vítovec, Volmut, Bače, Kvěch – Varyš, Veselý  

Za pěkného jarního počasí a na pěkně připraveném trávníku posloužila generálka oběma týmům k poslednímu prověření připravenosti na nastávající mistrovské jaro. Vyrovnaný první poločas utkání svou herní kvalitou předčil ten druhý, který postupem času, žel, počal postrádat nasazení, bojovnost, agresivitu a přesnost přihrávek a to především stran domácích, Lhenických. Vodňanští s blížícím se závěrem působili fotbalověji…

            V úvodu zápasu vytvořili hosté před lhenickou brankou „zámek“, ze kterého se domácí vymanili a odpověděli Beranovým únikem po Pořádkově vybídnutí, ale gólman Chalupský byl u míče dříve. V 9.´ ohrozil Boškovu branku Varyš střelou těsně nad branku. V 10.´ zase na druhé straně z 20m dobře zamířil J.Beran, gólman Chalupský byl pozorný. V 16.´ lhenická obrana odvrátila nebezpečí ze vzniknuvších závarů před Boškovou brankou, aby o minutu později L.Kopf „uhasil“ další, to když z brankové čáry vykopával míč, směřující do sítě. Ve 20.´  vystihl soupeřovu rozehrávku J.Prenner, ale v koncovce zaváhal a gólovou nabídku tak promarnil. I nadále  „každý chvilku tahal pilku“, jak dokládají další oboustranné brankové příležitosti. Ve 24.´ měli blízko ke gólu domácí po vybojovaném míči Pořádkem se Schőnem u rohového praporku a jeho předložením druhým jmenovaným před Chalupského branku na nabíhajícího  J.Berana, ten ji však snad ze tří metrů přepálil. Ve 31.´  rozehráli hosté trestný kop, naštěstí pro domácí neobsazený Varyš před Boškou netrefil balón. Ve 34.´ zase unikl J.Schőn, ale na vodňanského brankáře střelecky nevyzrál. Hned poté, z Prennerova rohového kopu, zakončoval T.Tůma hlavou těsně nad břevno. Ve 37.´ vyslal na Bošku „dělovku“ Kvěch, Boška ji vytěsnil, právě tak, jako i tu Veselého v samém závěru poločasu.

            V počátku druhého dějství mohli jít do vedení  Lheničtí, když v 52.´ J.Beran zprava připravil „loženku“ pro J.Mrkvičku, ten však zblízka mezi tyče nezamířil. V 53.´ vodňanský Veselý obešel i gólmana Bošku, ale jeho váhavost dala možnost L.Kopfovi uklidit míč do bezpečí a napravit tak předchozí „minelu“. V 53.´ to byl Varyš, co poslal hlavou Vodňanské po centru zprava do vedení (0:1). Lheničtí dokázali vbrzku vyrovnat (v 57.´), když R.Pořádek hlavou přehodil čechraný míč  přes obranný val na nadbíhajícího  J.Mrkvičku, jenž podél vybíhajícího gólmana poslal balón do sítě (1:1). V 65.´ propásli hosté velkou možnost jít znovu do vedení, „utopili“ ji v „kličkované“.  V 61.´ unikl J.Schőn, jeho nabídku pro J.Mrkvičku před branku vystihl její strážce Chalupský. V 65.´ zdařile vypálil na P.Bošku Bače, ale na lhenického gólmana si nepřišel. V 74.´ však již Bače Bošku z 20m překonal přes skrumáž v „šestnáctce“ (1:2). Jak se ukázalo, byla to rozhodující gólová trefa, která rozhodla o osudu tohoto utkání, neboť Varyšova dobrá „záměrná“ v 81.´, ani  vodňanská akce v samém závěru, přerušená v pravý čas domácími, ke gólovému jejich navýšení nevedly. A když ani Lheničtí již na vypracování brankových příležitostí neměli, těsná výhra v generálce na mistrovské jaro tak patřila vodňanskému týmu, hrajícímu krajskou soutěž o třídu výše.