FK Spartak Kaplice B (I.B tř.) – SK Lhenice 3:5 (3:4)

Oproti předchozím přípravným zápasům měli Lheničtí tentokráte k dispozici jen tucet hráčů. A ač v úvodu utkání již 2:0 prohrávali, dokázali přivodit zvrat v jeho vývoji a dovést jej k vítěznému konci.

Za poněkud nevlídného počasí se odehrál přípravný duel dvou účastníků I. B třídy. Za kaplickou rezervou dorazily Lhenice. Prvních deset minut jakoby hostující hráči byli teprve na cestě k utkání. Už ve druhé minutě špatnou malou domů vystihl František Kouba, obešel vybíhajícího gólmana Bošku, nahrál Matouši Koubovi, ten však trefil jen dobře postaveného obránce na brankové čáře. Přesto netrvalo dlouho a Kapličtí se vedení ujali. Rohový kop Matouše Kouby prošel až na zadní tyč k nepokrytému Františkovi Koubovi, jenž ač míč netrefil dle svých představ, ten přesto skončil u tyče za brankovou čárou – 1:0. V desáté minutě už byl rozdíl mezi oběma týmy dvougólový. Z pravé strany odcentroval Faltus a Matouš Kouba přesnou hlavičkou usměrnil míč k levé tyči – 2:0. Důležitým impulzem pro hosty byl kontaktní gól, kterého se dočkali zanedlouho. K přímému kopu se postavil Josef Prenner a tečovanou střelou snížil na 2:1. Zápas plný šancí pokračoval i v následujících minutách. Říha konečky prstů vytáhl na rohový kop povedenou přízemní ránu Pořádka. V sedmnácté minutě už bylo vyrovnáno. Kreisinger ve vápně fauloval Pořádka a pískala se penalta. Tu s přehledem dokázal proměnit Borovka – 2:2. Ve 21 minutě hosté třetím gólem dokonali obrat ve vývoji skóre. Rychlý protiútok táhl Pořádek, pronikl do vápna, tam předložil míč nabíhajícímu Jiřímu Schönovi, pro kterého nebylo problém zblízka skórovat – 2:3. Lhenickým se krátce po uplynutí půlhodiny hry podařilo své vedení dokonce navýšit na rozdíl dvou gólů. Sura na polovině hřiště při bránění vypíchl míč domácímu hráči tak dokonale, že ideálně našel volného Pořádka, který měl volnou cestu k domácí svatyni a tvrdou přízemní ranou prostřelil gólmana Říhu – 2:4. Ale ani tento výsledek nebyl ještě poločasový. Domácím se totiž podařilo vzápětí snížit. Před vápnem se dokázal uvolnit Preusler, jeho tečovanou střelu stačil gólman Boška ještě se štěstím vyrazit, odražený míč však skončil na tyči a pozorný Kubata balón hlavou doklepl za brankovou čáru – 3:4. První poločas byl brankově velmi bohatý, šancí bylo k vidění více než dost. K tomu pak ostře kontrastoval poločas druhý, v kterém šance k vidění téměř nebyly a hru obou týmů lze označit za pravou nefalšovanou jihočeskou „holomajznu“. Přesnost hráčů jednoho týmů, střídala nepřesnost fotbalistů druhého celku. Hrálo se ve středu hřiště, často se míč ocital mimo hrací plochu. Více vzruchu přinesla až závěrečná čtvrthodina a to především díky tomu, že se Lhenickým z čista jasna podařilo vstřelit pátý gól. Střelou na přední tyč pohotově střílel Schön – 3:5. Poté se konečně do zakončení ve druhé půli dostali i Kapličtí. Z dálky pálil Kolek, Boška míč vyškrábl na rohový kop. Zanedlouho byl ve velmi dobré střelecké pozici v šestnáctce Kapec, mířil však mimo tři lhenické tyče. Deset minut před koncem pak František Kouba vysunul do samostatného úniku Matouše Koubu, ten však ve vyložené šanci ztroskotal na brankáři Pavlu Boškovi. Přípravný duel skončil tedy výhrou hostů, i když úvodních deset minut tomu vůbec nenasvědčovalo. Domácí však dokázali prohospodařit dvoubrankový náskok, pustili soupeře do hry a pak již jen marně dotahovali. Utkání s přehledem odřídil zkušený Ladislav Kuzma.

FK Spartak Kaplice B – SK Lhenice 3:5 (3:4)