SK Lhenice – SK Čkyně 2:1 (0:1)

Výhra Lhenických sesadila Čkyňské z čela tabulky

Hosté po obdržení rozdílového gólu vyvíjeli velkou snahu po vyrovnání, ale domácí pozornou zodpovědnou hrou ve všech řadách to nedopustili a dospěli k cennému vítězství zřejmě po nejlepším týmovém výkonu v nové mistrovské sezóně a to bezesporu s herně kvalitním protivníkem.

I.B tř. sk.B – 4.kolo

SUDÍ:  Plaček – Linhart, Zloch

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek (62.´), (73.´)

hráno v sobotu 13.9.2014

Fotbalovou podívanou s hrou s patřičným nasazením a s parametry kvality předvedly oba týmy ve vyrovnaném utkání. V něm se v samém úvodu ujali Čkyňští vedení, aby ve 2.poločase Lheničtí dvěma trefami nepříznivý pro ně vývoj zápasu otočili a nakonec strhli vítězství na svou stranu…

Hned ve 2.´z prvního útoku získali hosté rohový kop s následným závarem před brankou, ze kterého, díky důrazu J.Králem ztrestali  ještě ne plně koncentrované domácí (0:1). Snaha Lhenických po vyrovnání přinesla v 5.´průnik R.Pořádka do „šestnáctky“, který byl v rozhodujícím  momentu obranným zákrokem  zastaven. V 8.´ se zase do velkého vápna zprava uvolnil J.Beran, předložil před gólmana Holfelda balón, ten však jeho směr vystihl. V 11.´ tentokráte unikl zleva R.Pořádek, našel na hranici „šestnáctky“ T.Tůmu, jeho střelu pozorný Holfeld vykryl. V 17.´ rozehrál P.Prenner rohový kop na J.Schöna, který přímo z „voleje“ pálil těsně vedle branky. Hosté v pozorné obraně vyčkávali rychlých nebezpečných kontrů. Ve 12.´ z jednoho z nich zahrozili, lheničtí beci byli ostražití. Méně již v 18.´, kdy po rohovém kopu skončil míč na tyči Boškovy branky, aby ve 26.´ její strážce skvěle „vyškrábl“ dalekonosný projektil vyslaný z Pinkeovy kopačky mířící k tyči. V dalším průběhu zápasu oba týmy využívaly každé nastalé situace k překvapivé ofenzivě, končící oboustranně na pozorných obranách. Velké nasazení nabývalo na tvrdosti za přibývajících faulů. Zklidnění nastalo po pohovoru sudího s oběma kapitány. Vzruch přinesl závěr poločasu, kdy ve 40.´ jeden ze lhenických ataků nebezpečně zakončoval J.Mrkvička, aby však ještě větší rozruch nastal ve 43.´, kdy do vyložené brankové příležitosti se dostal čkyňský Vondrášek, který ale v samostatném „nájezdu“ na Bošku nevyzrál. Lhenický gólman tím svůj tým podržel a do poločasové otáčky tak šli hosté jen s jednogólovým náskokem.

Vstup do druhého poločasu patřil domácím, když ve 47.´ se v trestném území k zakončení dostal T.Tůma, v koncovce však míč netrefil přesně. Ve 49.´ slibná kombinace P.Prennera s J.Beranem ztroskotala na čkyňském brankáři, který vystihl jejich „českou uličku“. Následně se Lheničtí  vymanili ze „zámku“ před svou brankou, aby pro ně přišly rozhodující úseky hry ke zvratu ve vývoji utkání. V 62.´ zakončoval útočnou akci T.Tůma střelou, kterou stačil gólman jen vyrazit a pohotový R.Pořádek dorážkou nezadržitelně uklidil míč do sítě. Srovnáno. 1:1 ! poté se oba týmy nesmiřovaly s nerozhodným stavem. Střídavě atakovaly soupeřovu branku za narážení na pozorné obrany. V 71.´  se dostali Čkyňští do jednoznačného přečíslení, naštěstí pro domácí byli zastaveni sudím pro „ofsajd“. V 73.´ zaútočili na oplátku Lheničtí, kdy Iliev narážečkou uvolnil R.Pořádka, který razantní  střelou nedal Holfeldovi v brance šanci – 2:1 !  Hosté po obdržení rozdílového gólu vyvíjeli velkou snahu po vyrovnání, ale domácí pozornou zodpovědnou hrou ve všech řadách to nedopustili a dospěli k cennému vítězství zřejmě po nejlepším týmovém výkonu v nové mistrovské sezóně a to bezesporu s herně kvalitním protivníkem.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba