P.Boška,  P.Prenner ml.,

P.Hladík – P.Klíma, F.Zloch

BRANKY ZA LHENICE: M.Bednár 2 (56.‘, 73.‘), M.Mahák (71.‘), R.Sura (78.‘)

Průběh utkání:

V poměrně vyrovnaném prvním poločase útočnější domácí byli při kombinacích častěji na míči, hosté naopak vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali na rychlé brejky…

Lheničtí sice již ve 3.´ „hlavičkou“ po rohovém kopu Tůmou ohrozili Dříteňskou branku, ale v 5.´ šli hosté Pfefferem do brejku, jeho střelu gólman Dvořák vyrazil a dorážku Kovaříka stačil Kopf skluzem před již odkrytou lhenickou svatyní uklidit do bezpečí. Hned na to (v 6.´) pronikl domácí Schön do šestnáctky, zamířil však nad břevno. 9.´ přinesla další dříteňský únik, po centru jej zakončoval znovu Kovařík, naštěstí pro Lhenické nepřesně. V 15.´ na druhé straně, po kombinační akci zprava, nastřelil Bednár tyč, aby v 18.´ do velkého vápna opět vnikl Schön, jeho nahrávka ale nenašla zakončovatele. Závar před brankářem Léblem (ve 27.´) také nepřinesl domácím možnost jít do vedení, právě tak, jako ani Bednárovy střely ve 31.´a 33.´, které stačili beci zblokovat. Ve 37.´ šli Dříteňští nedůslednou lhenickou defenzivou znovu do rychlého kontru, tentokrát bez akutního ohrožení Dvořákovy branky. 40.´ přinesla domácímu týmu největší „gólovou tutovku“ první půle, kdy Pilát, po rozehraném rohu nakrátko, snad z malého vápna, vůbec neobsazen, nezamířil mezi tyče. Ve 43.´se zase mohli ujmout vedení Dříteňští, Tupý však sám před Dvořákem gólovou příležitost zmařil. V samém závěru poločasu uvolnil Bednár Maháka, jeho střelu z úhlu Lébl vytěsnil.

Od počátku druhého dějství zvýšili Lheničtí nasazení a jejich tlak narůstal. Ve 48.´ unikl obraně zleva agilní, po půli střídající Iliev, našel ve výhodné střelecké pozici Schöna, ten ukvapeně vypálil mimo branku. Poté (v 52.´) měl po Mrkvičkově nabití gól na kopačce J.Prenner, aby také on měl střeleckou mušku vychýlenou. Za pokračující lhenické herní převahy se hostující tým k vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostával. V 56.´již udeřilo. Bednár po rohu a Pořádkově nahrávce prostřelil i s tečí obranný val a míč poprvé skončil v síti (1:0). Těsné vedení domácích mohl v 59.´ navýšit Iliev po Pilátově české uličce, kdy sám v nájezdu na Lébla poslal balón vedle tyče. O minutu později se zprava uvolnil Mahák, jeho dělovka orazítkovala spojnici břevna a tyčky. V 69.´ Iliev sice nedotáhl ke gólu další kontr, avšak v 71.´ připravil brankovou nabídku Mahákovi a ten ji proměnil ve druhou lhenickou gólovou trefu (2:0). Za tohoto stavu Dříteňští rezignovali a lhenická ofenzíva dál sílila. V 73.´ za faul provedl Bednár trestný kop „párekseláns“, když od tyčky do šibenice zvýšil na 3:0. V 76.´ nový muž na hřišti – Sura nejprve nepropasíroval míč do sítě, ale v 78.´ byl již střelecky úspěšný a upravil na 4:0, aby i přes následující další neproměněné gólové možnosti lhenického týmu tak již uzavřel jeho brankový účet v tomto zápase. Tu poslední „tutovku“ ze zcela samostatného nájezdu zahodil v 90.´ Iliev. Lheničtí tak po dvou prohrách po sobě doma s prvními v tabulce Nemanicemi a druhou Planou nakonec suverénně obhájili třetí tabulkovou příčku.

Hodnocení zápasu trenérem Pavlem Hodinou:

První poločas byl z naší strany hodně špatný, byli jsme bez pohybu, vázla kombinace dopředu, nedařilo se ani dozadu, kdy jsme neobsazovali hráče. Měli jsme možná více ze hry, ale byli jsme neškodní, měli jsme hromadu rohů, ze kterých jsme nic nevytěžili. Když už jsme šli do přečíslení, nedařilo se nám dát finální nahrávku. Po poločase jsme byli rádi za udržený stav 0:0. Bylo to hodně průměrné utkání z obou stran, spíš než boj o čelo to připomínalo zápas o záchranu. Druhá půle také nebyla zpočátku žádná sláva, ale pak jsme dali šťastný gól, který utkání zlomil. Dříteň už jsme do ničeho nepustili a přidali další branky. Zdálo se mi, že hosté odpadli fyzicky, přestali běhat, a po druhé brance asi i psychicky, zápas už se jen dohrával. Celkově průměrné utkání, když rozhodl první gól. Oba mančafty nebyly kompletní, řekl bych, že na absence to bylo vyrovnané. Byli jsme lepší,ale výkon byl spíše podprůměrný. Bednárovi se jako jedinému dařilo i v prvním poločase a ve druhém to podtrhl dvěma góly, hrál dobře dopředu i dozadu. V klíčových chvílích nás podržel Dvořák, který byl bezchybný, pomáhal týmu i nohama. Iliev ve druhé půli nastoupil a výborně rozhýbal náš útok a byl jedním z faktorů, který pomohl k našemu vítězství.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba