SKL A – FK Chelčice 3:1 / TJ Vitějovice – SKL B 2:3

Ovocnářské derby Chelčicko-lhenického mikroregionu pro domácí peckáře

I.B třída sk.B – 4.kolo                                                    hráno v sobotu 2.9.2017

SK Lhenice A – FK Chelčice 3:1 (2:0)

Sudí:T.Plaček – L.Zabilka, J.Trněný

Branky za Lh.: T.Balica (7.´), T.Tůma (13.´), P.Starý (91.´)

Branka za Chelčice: J.Křenek (57.´)

Sestava SK Lhenice:

J.Dvořák

D.Trojan        T.Tůma (K)        David Kiš

R.Sura 

T.Balica        J.Beran        P.Prenner        M.Mahák

                                                              (86.´P.Starý)

                     R.Pořádek                               R.Iliev                    

       (69.´ D.Kolář)                         (89.´J.Exner)

Dále do hry připraveni: gólman R.Suchý, P.Sýkora, J.Abelovzski

Trenér: Václav Mareš          Vedoucí družstva: Pavel Boška

 

Na podmáčeném trávníku se hrál oboustranně pohledný fotbal s parametry kvality, a to především v prvním poločase, kdy domácí, Lheničtí měli herně navrch, přehrávali soupeře a zaslouženě v něm získali dvoubrankový náskok. V poločase druhém, po vstřelení kontaktního gólu, měli zase ve snaze po vyrovnání herní převahu hosté – Chelčičtí, kdy domácí se především soustředili na bránění těsného vedení a své vítězství pečetili až na samý závěr zápasu v prodloužení.

V úvodu utkání šli Lheničtí brzy do vedení. V 7.´ Prenner kolmicí za obranu vyzval Balicu, který přesnou trefou  k tyči zařídil první gól domácích (1:0). Chelčičtí hned poté odpověděli v úniku centrem do šestnáctky, kde obranný zásah stopera Sury „zaváněl“ faulem, aby následně jejich brejk byl zakončen střelou, co jen těsně minula lhenickou branku. Další průběh hry patřil Lhenickým. Dařícími se pohlednými kombinačními akcemi a držením míče zatlačovali soupeře do defenzivy. Ve 13.´získal míč Balica, prodloužil jej na Pořádka, ten dál hlavou na Ilieva, který při uvolnění v šestnáctce přes gólmana Nováka byl jím faulován a následnou penaltu Tůma bezpečně proměnil (2:0). Za dvougólového náskoku se domácí dostávali do dalších gólových možností, nejčastěji Ilievem, ale i Pořádkem, Prennerem, Mahákem, kdy jejich snahy se rozbíjely, někdy i se štěstím, o obranný val či končily nepřesným zakončením. Chelčičtí vyčkávali ke snížení pro ně nepříznivého stavu soupeřových chyb či příležitostí k brejkům. Těch se dočkali ve 32.´ po lhenickém zaváhání při rohovém kopu a pak ve 36.´ v samostatném úniku, kdy v obou případech byli velice blízko kontaktnímu gólu. Naopak navýšit své vedení mohli Lheničtí nejprve ve 42.´, kdy po Pořádkově centru Ilievovu hlavičku už mnozí viděli v síti, a pak ve 43.´ znovu Iliev a po něm z dorážky i Pořádek míč přes obrannou vozbu mezi tyče neprostřelili.

Hned v počátku druhého poločasu (ve 46.´) zahrozili Chelčičtí, naštěstí pro domácí, se v gólové šanci dopustili faulu na gólmana Dvořáka. Ve 49.´ byl v úniku nedovoleně zastaven Iliev a lhenický signál při „trestňáku“ za tento prohřešek málem vyšel, když balón skončil těsně nad břevnem. V 57.´, při závaru před lhenickou brankou, špatně odkopnutý míč zachytil Křenek a poslal jej za záda bezmocného Dvořáka, opory Lhenických (2:1). Za tohoto stavu si více méně oba týmy role vyměnily – hostující tým se snažil útočením o vyrovnání, domácí tým zase především bránil těsné vedení, přestal hrát aktivně s čekáním na možnost k rychlému přechodu do protiútoků. Ty se mu naskytly, ale při gólových možnostech při nich vzniknuvších, třetí uklidňující branka nepadla. A tak definitivní lhenickou vítěznou pojistku přinesla v prodloužení až 91.´. Zprava unikl Balica, poslal míč před branku, kde jej zblízka uklidil do sítě střídající Starý (3:1).

Všechny body z derby brali domácí, Lheničtí.                             

 

Hodnocení utkání trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„Především v prvním poločase hráči splnili přesně to, co jsme si před zápasem řekli.  Chtěli jsme hrát aktivně, napadat hostující obranu a dát především brzy branku a to se nám také splnilo. Dali jsme do 20.min dvě branky a kdybychom proměnili i ostatní šance, mohlo být o zápase rozhodnuto daleko dříve. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že nesmíme inkasovat kontaktní branku, ale bohužel, se tak stalo a my najednou přestali hrát a začali jsme se obávat o výsledek. Rozhodnutí přišlo až závěru utkání, kdy po akci T.Balici pečetil výhru P.Starý. Nejlepší hráči T.Balica, Jakub Beran.“

Ztracené body v minulém kole doma nahradila rezerva výhrou u sousedů

OP Prachaticka – 4.kolo                                                        hráno v neděli 3.9.

TJ Vitějovice – SK Ktiš/Lh.B  2:3 (2:1)

Sudí: J.Trněný

Sled branek:8.´ M.Raušer 1:0, 28.´ P.Sýkora 1:1, 33.´ R.Doubek 2:1, 78.´ Mich.Sedlák 2:2,

83.´ J.Mrkvička 2:3

Vstupní sestava SK Ktiš/Lh.B do utkání:

P.Boška

P.Sýkora       R.Sura        D.Lukač  

P.Sládek     

J.Exner        Vl.Burda        J.Prenner        D.Kolář

Mich.Sedlák             J.Mrkvička        

Dále do hry vstupovali: J.Abelovszki, P.Prokop, S.Bečvář, J.Krotký, Fr.Jeníček

Kouč: P.Prenner st.

 

Vitějovičtí šli již v 8.´ Raušerem do vedení. Rezervisté sice Sýkorou ve 28.´ srovnali na 1:1, ale domácí do konce poločasu znovu strhli Doubkem (ve 33.´) vedení na svou stranu, na 2:1. Ve druhém poločase hostující tým využil možnosti početného prostřídání a lepším rozložením fyzických sil přehrál soupeře a Sedlákem v 78.´ a Mrkvičkou v 83.´ otočil vývoj zápasu a dovedl jej k zaslouženému těsnému vítězství.

Autor článku: Jan Bumba