SKL A – TJ Dříteň 1:3 / SKL B – Slavoj Husinec 2:5

Lheničtí po dvou výhrách v sérii tří zápasů po sobě doma „napotřetí“ padli

I.B třída sk.B – 5.kolo                                              hráno v sobotu 9.9.2017

SK Lhenice A – TJ Dříteň 1:3 (0:2)

Sudí:A.Ondřej – M.Novák, F.Zloch

Branka za Lh.:R.Pořádek z 11 (73.´)

Branky za Dříteň:J.Klimeš (16.´), J.Moudrý (25.´), T.Kovářik (46.´)

Červená karta:  0:1 J.Klimeš (67.´)

Sestava SK Lhenice:

P.Boška

R.Sura                  T.Tůma (K)           Dominik Kiš

(66.´ P.Starý)           Davd Kiš              (78.´ D.Kolář)

T.Balica        J.Beran        P.Prenner        M.Mahák

(86.´P.Starý)

R.Iliev                     R.Pořádek

Dále do hry připraven: D.Lukač

Trenér: Václav Mareš

Po dvou vítězných zápasech doma v tom třetím tentokrát lhenický tým narazil na soupeře, který mu udělil lekci z účelnosti a efektivity i za přispění domácích předvedenou hru…..

Úvod utkání ještě nenasvědčoval lhenickém domácímu propadáku. Do brankových příležitostí se v 5.´a 11.´ dostali Iliev s Pořádkem, při kterých si roli nahrávače a nepřesného zakončovatele vyměnili. Ve 13.´ je po lhenické standardce napodobil v šanci Balica, s jehož slabou střelou si gólman Lébl hravě poradil. V 16.´, po autovém vhazování domácích, získal balón zkušený Klimeš a rozhozenou lhenickou obranu ztrestal přesnou střelou k tyči (0:1). Lheničtí po obdržené brance ztráceli na herní jistotě, zatím co Dříteňští získávali na herní převaze. Ve 26.´, při obranném zákroku Kiš nepřesně trefil balón, čehož využil Josef Moudrý, zmocnil se míče a poslal jej podruhé do lhenické sítě (0:2). Domácí se sice snažili o zkorigování pro ně nepříznivého stavu, ale v křečovité, nenápadité hře se jim nedařilo přelstít soupeřovu dobře organizovanou defenzivu.. Vyzískali sice několik trestných kopů kolem šestnáctky, z nichž pouze ten ze 39.´, rozehraný před branku Prennerem, měl gólové parametry v Kišově hlavičce, která se však mezi tyče nevešla.

Do druhého poločasu, po rozmluvě s trenérem v kabině, šli domácí s odhodláním zvrátit pro ně nepříznivý vývoj zápasu. Předsevzetí však zmrazila hned 46.´, kdy z provedeného „trestňáku“ velice lacino Kovaříkem inkasovali třetí gól (0:3)! Lhenickým, viditelně otřeseným již třígólovou ztrátou, napomohla 67.´, kdy sudí poslal hostující tým do deseti za předčasného odchodu Klimeše do sprch po dvou žlutých kartách za kritiku pomezního. A nastalo zoufalé dobývání dříteňské branky. To přineslo v 73.´penaltu za faul na pronikajícího Pořádka, který ji také sám s jistotou proměnil (1:3). Pokračující lhenická ofenziva se rozbíjela o soupeřovu pevnou obrannou hráz,  na jejíž dobytí domácí nenacházeli recept. Pouze v 84.´ se v „gólovce“ ocitl Mahák, avšak i tu stačili výborně bránící beci zblokovat. Takticky vedenou defenzivou Dříteňští, ač v deseti s občasnými útočnými výpady, toho více gólového Lhenickým nedovolovali a zkušeně a s přehledem dovedli utkání, i přes prodloužení, k zaslouženému vítěznému konci. Pro domácí, Lhenické to bylo utkání z kategorie nevydařených, z něhož je třeba se poučit a rychle zapomenout…

Hodnocení utkání trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„Myslím si ,že jsme k zápasu nepřistoupili tak, jak bychom měli. Náš výkon zůstal za očekáváním. Mysleli jsme si, že když vyhrajeme dvě poslední domácí utkání, tak i tohle nám spadne samo do klína, ale bohužel tomu tak nebylo. Dříteň dobře bránila,hrála na brejky a nám to dělalo velké problémy. My jsme se těžko prosazovali do zahuštěné obrany hostí. Dříteňští chtěli víc, bojovali a zaslouženě vyhráli.“

Rezerva podruhé doma s obdrženým bůrem

OP Prachaticka – 5.kolo                                              hráno v neděli 10.9.

SK Ktiš/Lh.B – Slavoj Husinec  2:5 (1:5)

Sudí: M.Harvalík

Branky:  za Ktiš – P.Starý (22.´), Mich.Sedlák (58.´)

za Husinec: M.Zelený 2 (10.´, 39.´), M.Wagner z 11 (16.´), L.Novotný (37.´), I.Stangret (45.´)

Vstupní sestava SK Ktiš/Lh.B do zápasu:

J.Vágner

P.Sýkora       R.Sura        D.Lukač

F.Jeníček

J.Exner        Vl.Burda        Mich.Sedlák        D.Kolář

J.Mrkvička             P.Starý

Dále do hry vstupovali:J.Prenner ml., J.Krotký, J.Abelovszki, P.Prenner ml., J.Grill

Kouč: P.Prenner st.

Opakovaně v tomto zápase obdržela rezerva na svém hřišti pět branek, když poprvé tomu bylo ve 3.kole od Bistavu nebahovy. Tentokrát  všechny branky napadaly do její sítě v prvním poločase…

Rezervisté nezachytili vstup Husineckých do utkání. Ti se v 10.´ ujali vedení (0:1) a v 16.´zvýšili z penalty na 0:2. Domácí sice ve 23.´ snížili na 1:2, ale hosté do poločasové otáčky nastříleli další tři branky, aby jedna z nich padla z nešťastného „vlastence“ až na hrozivých 1:5.

Druhý poločas, za výrazně zlepšené hry, domácí vyhráli 1:0, ale další góly, při hosty důsledně hlídaném přesvědčivém vedení, ke zkorigování konečného výsledku na přijatelnější již nepřidali.

Do soutěže již vstoupila i minipřípravka

OP – minipřípravky – 1.kolo                                          hráno ve středu 6.9.

Turnaj ve Vacově

1.zápas – SK Lhenice – 1.FC Netolice  9:5 (6:1) – branky za Lh.: T.Trnka 3, P.Jakl 2

2.zápas – SK Vacov – SK Lhenice  12:1 (8:1) – branka za Lh.: M.Schwinger

Autor článku: Jan Bumba