Slavoj Volyně – SKL A 1:1 / TJ Zbytiny – SKL B 4:4

Zcela zasloužená plichta Lhenických na volyňském „horkém“ kolbišti. Za proměnění gólových možností měli i navíc.

I.B třída sk.B – 6.kolo                                             hráno v sobotu 16.9.2017

Slavoj Volyně – SK Lhenice A  1:1 (0:0)

Sudí:F.Landík – P.Zavadil, L.Poklop

Branka za Lh.:R.Iliev (90.´)

Branka za Volyni:F.Gašpar (57.´)

Udělené žluté karty:  celkem 11 (v poměru 6:5)

Trenér:  Václav Mareš         Vedoucí družstva: Pavel Boška

V emočně vypjatém utkání, k němuž velkou měrou přispívali domácí fanoušci a též i některými verdikty rozhodčí, se domácí po bezbrankové půli, za zmaru lhenických gólových šancí, v té druhé ujali vedení, aby hosté až v samém závěru zcela zaslouženě zařídili dělbu bodů…

Byli to Lheničtí, kteří vstoupili do zápasu aktivně a jako první ohrozili soupeřovu branku. Nejprve Tůmovou střelou z trestného kopu (v 6.´) a poté Ilievovou, kterou gólman Mráz pouze vyrazil, ale nikdo ze spoluhráčů na pohotovou dorážku nezareagoval. Volyňští vážněji zahrozili ve 14.´ po centrovaném míči před Dvořákovu branku, ale za nepřesného zakončení hlavou. V 18.´ to samé zopakovali, tentokrát po rozehrané standardce, avšak s tím rozdílem, že tentokrát přesné koncovce zabránil gólman Dvořák. 21.´ přinesla na druhé straně lhenickou „super“ gólovou šanci. Prenner „uličkou“ uvolnil Ilieva, co ač v úniku sám před Mrázem, jej nepřekonal. Hostující tým v 1.poločase promarnil možnost ujmout se vedení, stejně jako hned v úvodu toho druhého.

Ve 46.´ se totiž v další „gólovce“ ocitl opět Iliev. Tentokrát v prostoru před Mrázem se uvolnil, z otočky vystřelil, aby na strážce volyňské branky jeho výborným zákrokem znovu nevyzrál. Byli to naopak Volyňští, co šli v 57.´ Gašparem do vedení hostujícím týmem neuhlídaným levým křídelním prostorem (1:0). Další hrací čas se odvíjel za lhenické nátlakové snahy po vyrovnání a převážného volyňského bránění nejtěsnějšího jednobrankového náskoku i za cenu faulů, kouskování hry na úkor pohlednosti a za narůstajících emocí na hřišti i v ochozech, které vygradovaly v konci utkání, kdy se Lhenickým podařilo v 90.´ zaslouženě srovnat na 1:1. A kým jiným, než Ilievem, který platil na volyňskou obranu, a napotřetí ji v gólové šanci „v hodině dvanácté“ ztrestal na konečnou plichtu, když navíc v průběhu prvního poločasu, dle hostí, sudí za faul na něho odpustil domácím penaltu.

Lhenický tým získal z venku bod, co má z „horké volyňské půdy“ svou cenu.

Hodnocení utkání trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„První poločas byl z naší strany kvalitní, hráli jsme aktivně, tlačili jsme se do brány, vytvořili jsme si dvě vyložené šance ,které jsme neproměnili, potom  byl v pokutovém území sražen Roman Iliev , rozhodčí už měl píšťalku v puse, ale na pokyn pomezního rozhodčího Poklopa se penalta nekopala. Hráče jsem před zápasem na tohoto pána upozorňoval a musím říci, že moje obavy se naplnily. Druhý poločas byl vyrovnaný,  hrálo se především ve středu pole, Volyně šla do vedení z ojedinělé akce a my jsme dokázali vyrovnat v 90.min. Romanem Ilievem. Chtěli jsme vyhrát, šancí jsme na to měli dost, ale na konec musíme být rádi alespoň za bod.“

Jak možno přijít o skvělé rozehrání zápasu.

Zvraty ve vývoji utkání rezervy až ke konečné remíze.

OP Prachaticka – 6.kolo                                                hráno v neděli 17.9.

TJ Zbytiny – SK Ktiš/Lh.B  4:4 (1:3)

Sudí: M.Harvalík

Branky za Ktiš:J.Mrkvička 3 (15.´, 35.´, 90.´), P.Lukšovský 1 (10.´)

za Zbytiny: M.Řehoř (44.´), P.Hábich (47.´), V.Šnajdr (75.´), Š.Novák (85.´)

Sled branek při gólové přestřelce:

10.´ P.Lukšovský 0:1, 15.´ J.Mrkvička 0:2, 35.´ J.Mrkvička 0:3, 44.´ M.Řehoř 1:3, – 47.´ P.Hábich 2:3, 75.´ V.Šnajdr 3:3, 85.´ Š.Novák 4:3, 90.´ J.Mrkvička 4:4

Kouč: P.Prenner st.               Vedoucí družstva: Jan Sura

V počátku utkání se zdálo, že favorizovaná rezerva dospěje u fotbalových sousedů k hladkému vítězství, neboť do 35.´si vytvořila tříbrankový náskok (0:3). Domácím se sice do konce první půle podařilo snížit na 1:3 (ve 44.´), ale nic ještě nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít ke zvratu ve vývoji utkání. I stalo se! Hned po poločasové otáčce (ve 47.´) se Zbytinským podařilo vstřelit kontaktní gól na 2:3, aby následně do sítě rezervy postupně z jejich kopaček napadaly další dva (v 75.´ a 85.´) a šli překvapivě do vedení 4:3. Alespoň plichtu rezervistům zachránil v 90.´Mrkvička, autor hattricku.

Naši benjamínci v okresním přeboru Prachaticka

OP – 2.kolo                                                          hráno ve středu 13.9.2017