SKL A – Sokol Stachy 7:1 / SKL B – Tatran Volary 13:3

Lheničtí peckáři sedmi góly přehráli stašské králováky.

Lheničtí by ve svých fotbalových análech dlouho hledali, kdy naposledy zvítězili

s tak jednoznačným výsledkem

I.B třída sk.B – 7.kolo                                               hráno v sobotu 23.9.2017

SK Lhenice A  – Sokol Stachy  7:1 (3:1)

Sudí:D.Klíma – Z.Kovář, F.Muzika

DFA– K.Němeček

Branky za Lh.:D.Lukač 2 (86.´, 88.´), R.Pořádek (5.´), R.Iliev (15.´), T.Tůma z 11 (45.´),

Trenér: Václav Mareš         vedoucí družstva: Pavel Boška

Za pěkného dne babího léta a na krásném trávníku domácí vstupní nátlakovou ofenzivou přinutili hostující tým pouze k defenzivě a zaslouženě si v ní vytvořili dvougólový náskok (2:0), který při větší efektivitě mohl být i vyšší. Až za tohoto stavu, kdy Lheničtí polevili, Stašští vyrovnali hru, počali být útočně odvážnější a podařilo se jim vsítit kontaktní gól (2:1). V této fázi zápasu asi málo kdo předpokládal, že „králováci“ odjedou s debaklem. V samém konci prvního poločasu Lheničtí ale důležitým uklidňujícím gólem z penalty znovu utekli o dvě branky (3:1), aby v úvodu toho druhého přidali čtvrtou (4:1) a o vítězi zápasu bylo tak prakticky rozhodnuto. Zvláště, když následně do stašské sítě padl pátý gól (5:1) a v závěru utkání, kdy Stašští již rezignovali, ještě další dva, byl lhenický gólový nářez dokonán…

Momenty zápasu, co stály za zaznamenání:

1.poločas

5.´- únik domácího Balici se střeleckou koncovkou, kterou gólman Šebánek stačil jen vyrazit, aby Pořádek jej následným lobem překonal a poslal Lhenické do vedení (1:0)

15.´- po lhenickém rohovém kopu se dostal k míči Iliev a střelou překvapil Šebánka (2:0)

18.´- Stašští poprvé střelecky ohrozili lhenickou branku

19.´- po centru do velkého vápna Balica zakončoval těsně vedle Šebánkovy branky

29.´- po Pořádkově kontru zprava to byl znovu Balica, co v koncovce zamířil těsně mimo tyče

34.´- z rozehrané stašské standardky následný centrovaný balón, přesně posazený na hlavu Šípa a usměrněný jím do branky, znamenal snížení na 2:1

35.´- po chybě strážce stašské branky se zmocnil míče Iliev, zamířil přesně, ale pro Pořádkův zbytečný faul na gólmana gól uznán nebyl

45.´- odpísknutou penaltu za faul na Pořádka v šestnáctce bezpečně proměnil Tůma a upravil tak stav na 3:1 pro domácí

2.poločas

51.´- po dlouhém výkopu gólmana Dvořáka získal balón Iliev, vypálil , jeho střelu však Šebánek za pomoci tyče vytěsnil na roh

55.´- nahrávka uličkou našla Ilieva, co obešel gólmana, k míči se poté prodral Balica a uklidil jej do sítě (4:1)

56.´- Stašští nastřelili břevno Dvořákovy branky, aby jejich dorážka jen se štěstím minula její konstrukci

60.´- z nakrátko rozehraného rohového kopu Balici s Ilievem skončil balón z kopačky druhého jmenovaného na tyči

63.´- po provedené stašské standardce a trefené zdi následoval rychlý lhenický brejk Ilieva se soupeřem zachycenou nahrávkou na nabíhajícího Pořádka před branku a slibná gólová šance byla tím tak zmařena

67.´- gólman domácích Dvořák skvěle vytěsnil na roh střelu zpoza šestnáctky mířící do šibenice

70.´- Balica vyslal Berana, který se při zakončení nemýlil a stašský gólman popáté lovil balón ze sítě 5:1

79.´- tentokrát zprava utekl Mahák, jeho dělovku z ostrého úhlu Šebánek vyrazil na roh

Závěr mače

86.´a 88.´- vysoký lhenický brankový účet tohoto zápasu uzavřel dvěma gólovými trefami střídající Lukač – nejprve po Prennerově uličce zvýšil na 6:1 a znovu pak po přečíslení a Burdově nabití na konečných 7:1.

Hodnocení utkání trenérem lhenického SK, Václavem Marešem:

„Kdybychom v pokutovém území řešili věci jinak, mohlo být rozhodnuto už po 20 minutách. Chybí nám hráč, který by se nebál a vzal to na sebe. Máme ale mladé hráče a ti potřebují nějaký čas. Jsem rád, že jsme vstřelili víc jak dvě branky. Stále ale nejsem spokojený s naší hrou, chybí nám myšlenka a především práce s míčem. Tam vidím velké nedostatky.“

Dvouciferná gólová nadílka od lhenické rezervy

OP Prachaticka – 7.kolo                                                   hráno v neděli 24.9.

SK Ktiš/Lh.B – Tatran Volary 13:3 (7:0)

Sudí: V.Heinzl

Branky za Ktiš: P.Lukšovský 6(1.´, 7.´, 48.´, 53.´, 68.´, 73.´), J.Exner 2 (6.´, 22.´), J.Mrkvička 2 (41.´, 86.´),  Vl.Burda 1 (37.´), D.Kolář 1 (9.´), S.Bečvář 1 (75.´)

za Volary: P.Vairich 1 (61.´), L.Iliev  1 (65.´), A.Wimberský 1 (70.´)

Kouč: P.Prenner st.                Vedoucí družstva: Jan Sura

Rezervisté hned v úvodu utkání „knokautovali“ soupeře čtyřmi vstřelenými góly během prvních deseti minut (v 1.´, 6.´, 7.´, 9.´), aby do konce prvního poločasu z jejich kopaček napadaly do volarské sítě ještě další tři (ve 22.´, 37.´ a 41.´) a stav 7:0 po pětačtyřiceti minutách  tak vyjadřoval zcela jednoznačný průběh hry. Gólová střelnice zůstala na ktišském hřišti otevřená i po poločasové otáčce, kdy oboustranně bylo k vidění celkem devět tref „do černého“, z nichž šest v provedení domácích střelců (ve 48.´, 53.´, 68.´, 73.´, 75.´, 86.´) a třech hostujících (v 61.´, 65.´, 70.´). Domácí při jasném vedení 9:0 si v 60.´totiž dovolili“ následnou ztrátu větší koncentrovanosti, a to především za zapomínání  „na zadní vrátka“, a v desetiminutovce (od 60.´do 70.´) umožnili soupeři vsítit tři branky a „kosmeticky“ tak upravit konečný výsledek na 13:3. V třináctigólovém přídělu se střelecky blýskl především zkušený fotbalový matador Petr Áda Lukšovský, autor šesti branek.

Autor článku: Jan Bumba