SKL A – TJ Sedlec 0:1 / SKL B – Tatran Volary 10:2

Až napopáté lhenická tvrz padla

I.B třída sk.B – 9.kolo                                                hráno v sobotu 8.10.2016

SK Lhenice – TJ Sedlec  0:1 (0:0)

Sudí: M.Mráz – H.Ambrožová, P.Klíma

Branka:  M.Chromý (78.´)

DFA: M.Primus

Sestava SK Lhenice

R.Suchý

R. Sura         L.Kopf (K)         T. Tůma         V.Pilát

                                                                     (84.´ P.Starý)

J. Schön          J.Beran         D.Trojan          P. Prenner     

                                                               (88.´ Vl.Burda)

              M.Mahák                          J. Mrkvička                            

Do hry připraven:  gólman P.Trnka

Trenér: Zb. Novák

Lheničtí doma po čtyřech vítězstvích v řadě poprvé s lídrem na body nedosáhli. Ve vyrovnaném kvalitním utkání, ve kterém se hrálo oboustranně svižně nahoru – dolů s patřičným nasazením a bojovností, to přeci jen byli Sedlečtí, co ve střeleckém zakončování byli častější a přesnější, při kterých domácí několikrát podržel gólman. O své nejtěsnější výhře rozhodli až v blížícím se konci zápasu z trestného kopu, kterou si v dramatickém závěru pohlídali…

Byli to Lheničtí, jejichž první útok v samém úvodu byl zastaven faulem, ale z nařízeného kopu z výhodné pozice nic gólového nevytěžili. Hra se poté přelévala od šestnáctky k šestnáctce, kdy hostující tým se postupně tomu domácímu v držení míče vyrovnal a v 8.´ Peškovou střelou poprvé ohrozil lhenickou branku. Následně oboustranné útočné snahy narážely na pevné obrany či nebyly dotahovány k přesným střeleckým zakončením. V nich se přeci jen dále některá nebezpečná zrodila, jako ve 32.´, kdy Sedlečtí zahrávali rohový kop a z něho jejich střeleckou koncovku hlavou bravurně vytěsnil gólman Suchý, aby ve 34.´z rychlého lhenického kontru, po centru zleva, se v gólové šanci ocitl zprava nabíhající Mrkvička, který pálil jen těsně Bendovy branky. Ve 38.´ došlo při hlavičkovém souboji o míč k nešťastnému střetu domácího Schöna a hostujícího Michalce, kteří se oba po ošetření navrátili do hry. V dalším průběhu mače se přitvrdilo a sudí několikrát rozdal na obě strany po žlutých kartách. Lheničtí při ofenzivě naráželi při centrovaných míčích na vysoké beky a k zakončování se dostávali obtížně. V závěru poločasu (ve 45.´) mohli Sedlečtí strhnout vedení  na svou stranu střelou zblízka ze skrumáže před Suchého brankou, avšak její strážce ji reflexivně vyškrábl na roh a svůj tým podržel.

Hned v počátku poločasu druhého se nadvakrát v brankové příležitosti ke střelbě dostal domácí Mrkvička, poprvé nezamířil přesně, podruhé po vydařené kombinaci Prennera s Beranem poslal slabě balón do náruče gólmana Bendy. V 59.´, po nevyužité lhenické standardce, šli hned Sedlečtí Kučerou do rychlého brejku se střeleckým zakončením Borovkou, ale Suchý byl dalším výborným zákrokem na svém místě, aby v 64.´, po lhenické útočné ztrátě míče, po dalším kontru a Chromého centru zlikvidoval i dobře mířěnou hlavičku Kučery. Domácí v další snaze po ztečení sedlecké branky pozapomínali „na zadní kolečka“, kdy podvakrát musel zastavovat sedlecký brejk stopér Kopf, nejprve v 74.´jej skluzem čistě přerušil, podruhé (v 78.´) již jen za cenu faulu a následného „trestňáku“ z hranice velkého vápna, který, jak se ukázalo, byl pro výsledek utkání rozhodující, neboť Chromý jej bezpečně proměnil (0:1). Marná již byla následující snaha Lhenických alespoň po vyrovnání. Sedlečtí si těsné vedení i za taktického střídání pohlídali až do závěrečného hvizdu sudího a ziskem všech bodů tím tak uhájili čelní postavení v tabulce spolu s Volyní.

 

 

 

 

Útok rezervy na čelo tabulky pokračoval uštědřenou desítkou gólů

OP Prachaticka – 7. kolo                                        hráno v neděli 9.10.2016

SK KTIŠ/ Lh. B  – Tatran Volary  10:2 (5:0)

Sudí: V.Heinzl

Branky za Ktiš: P.Lukšovský 3 (12.´,25.´,90.´), J.Lukač 2 (38.´, 60.´), Vl.Burda 1 (14.´), Martin Sedlák 1 (45.´), Michal Sedlák 1 (52.´), J.Růžička 1 (57.´) a 

S.Bečvář 1 (75.´)

Branky za Volary: L.Hybner 1 (70.´), P.Vairich 1 (79.´)

Sestava SK Ktiš/ Lh.B:

P.Boška

J.Krotký        J.Motz        R.Sura        P.Starý

Michal Sedlák         J.Růžička        J.Lukač (K)        Vl.Burda

Mar.Sedlák           P.Lukšovský

Do hry dále vstupovali : V.Wimberský, S.Bečvář, P.Pořádek, P.Prenner st.

Připraveni do hry:             gólman P.Trnka, J.Grill

Kouč: P. Prenner st

 

Rezerva tentokrát hrála vyjímečně ve lhenickém fotbalovém stánku, neboť jinak její domovské hřiště je ve Ktiši. Do zápasu nastoupili i hráči, kteří dali vzpomenout na fotbalové časy lhenických postupů do I.A třídy a působení v ní: P.Boška, J.Motz, J.Lukač, V.Wimberský, P.Lukšovský, J.Růžička, Vl.Burda, P.Pořádek.  Dokazovali, že v nohách fotbalovost stále ještě je. Tak např. J.Motz držel obranu, J.Lukač dirigoval hru a vsítil dvě ukázkové branky, J.Růžička při dosažení gólu předvedl  „Masopustovský slalom“, P.Lukšovský dosáhl „hattricku“, gólman P.Boška, ač měl málo práce, předvedl několik spolehlivých zákroků, sic neproměnil penaltu k dovršení desátého gólu (k níž byl vybrán za fotbalové zásluhy) a jenž následně byl stejně dosažen. Rezervisté od začátku měli režii hry pevně ve svých nohou, převyšovali soupeře ve všech fotbalových ukazatelích, kterého do ničeho nebezpečného nepouštěli. Když již se tak v ojedinělých brejcích stalo, byla tady pevná obranná řada, jež je s přehledem dokázala zastavit. Svou jednoznačnou herní převahu postupně vyjadřovali góly, když o jasné výhře rozhodli již v 1.poločase, kdy do volarské sítě nastříleli pět branek. V brankové nadílce pokračovali i ve druhé půli, když i v ní ještě řadu brankových příležitostí neproměnili. Až v závěru utkání polevili a dovolili soupeři dvě gólové trefy.

 

 

 Celá fotogalerie od Jana Kleina zde.

Naše přípravky v OP Prachaticka

OP – mini přípravky – 5.kolo                                      hráno ve čtvrtek 6.10.2016

TURNAJ V PRACHATICÍCH

Nesehráno pro nezpůsobilý terén – přeloženo

 

OP – přípravky starší – 6.kolo                                     hráno v sobotu 8.10.2016

Lažiště/Záblatí – SK Lhenice  14:8 (6:6)

Branky za Lh.: A.Kanalošová 3, R.Štengl 2, L.Pecha 2, P.Š.Trnka 1

  

 Autor článku: Mgr. Jan Bumba