Sokol Stachy – SKL A 2:4 / TJ Zbytiny – SKL B 0:3

Výborně sehraným prvním poločasem k prvnímu lhenickému

bodovému zisku venku

I.B třída sk.B – 8.kolo                                                   hráno v sobotu 1.10.2016

Sokol Stachy – SK Lhenice  2:4 (0:4)

Sudí: V.Šíma – M.Bezpalec, Jan Krampl

Branky za Lh:  M.Mahák 2 (7.´, 39.´), J.Mrkvička 2 (13.´, 24.´)

Branky za Stachy:  M.Šíp 2 (58.´, 72.´)

Sestava SK Lhenice

J.Dvořák

R. Sura         L.Kopf (K)         T. Tůma         Vl.Burda

                         (68.´ J.Motz)                                             (76.´ D.Trojan)

P. Prenner         J.Beran         J.Růžička          J. Schön         

                           M.Mahák                          J. Mrkvička                            

                                        (89.´ R.Suchý)

Trenér: Zb. Novák

Mistrovský podzim se přehoupl do druhé poloviny a Lheničtí z osmi odehraných zápasů, při plném bodovém zisku doma, poprvé na body dosáhli i venku a  za zaslouženou výhru hned na všechny. V utkání na Stachách o tom rozhodl jejich prvopoločasový výkon, v němž jasně soupeře přehrávali, ve finální koncovce byli produktivní a domácím utekli o čtyři branky. V poločase druhém, za přeci jen již oslabené koncentrovanosti při přesvědčivém vedení a i neproměňování gólových šancí, dovolili Stašským zkorigovat konečný výsledek.

Po oboustranně opatrném úvodu zápasu to byl hostující tým, co se útočně osměloval a již v 7.´ šel po Prennerově uvolnění Mahákem z úniku do vedení (0:1). Hned nato, po rohovém kopu, ohrozil střelou stašskou branku Kopf, aby ve 13.´, po riskantní „malé domů“, získal na jejím strážci Mrkvička míč a poslal jej do sítě (0:2). Domácí, ve snaze snížit dvougólovou ztrátu, byli ofenzivnější, což byla pro Lhenické voda na mlýn. Jejich Beranovu střelu v 16.´ stačil stašský gólman Šebánek vyrazit, když ta další následná Prennerova se mezi tyče nevešla. Ve 23.´naopak domácí založili vydařenou útočnou akci, z níž nastřelili tyč Dvořákovy branky. Lhenický gólman pohotovými výkopy nacházel výhodně své spoluhráče. Tak tomu bylo i ve 24.´, kdy našel na šestnáctce Mrkvičku, který po uvolnění obstřelil Šebánka a zvýšil již na 0:3. Lheničtí útočně naladěni si vytvářeli další gólové šance. Ve 26.´Růžička vyslal Schöna k slibnému brejku, ten jej však ke gólovému efektu nedotáhl, právě tak, jako ve 31.´ ani akce po ose Kopf – Prenner Beran, kdy posledně jmenovaný pálil těsně vedle, ke gólu nakonec také nevedla, aby ve 33.´ Schönova „hlavička“, po Burdově centru, rovněž do sítě nezapadla. Ve 36.´ byli blízko první brance z trestného kopu domácí, ale gólman Dvořák byl bravurním zákrokem proti, aby dal znovu o sobě vědět ve 38.´, tentokrát dlouhou rozehrávkou na Maháka, pro kterého však při střelecké koncovce byla branka malá. Napravil ji hned následně (ve 39.´) z Růžičkova vybídnutí, které proměnil ve čtvrtý lhenický gól (0:4). Pro domácí to již hrozilo debaklem, zvláště když hostující tým si do poločasové otáčky vytvořil další brankové příležitosti, co zůstaly neproměněny.

Lheničtí, jak uzavírali první dějství, tak to druhé zahájili – neproměňováním gólových možností. Proto se v 50.´ neujala ta po spolupráci Prennera s Mrkvičkou, stejně jako i v 54.´ další Prennera s Beranem a zakončovatelem Surou s jeho nebezpečnou střelou z dorážky. A tak v 58.´ pro méně již důsledné Lhenické přišel trest, kdy ze své sítě poprvé lovili balón z kopačky Šípa (1:4). Zřejmě vystříleli všechen střelecký prach v první půli, protože další branku již nevsítili, i když šance k tomu i nadále měli. V 70.´ založený atak Mrkvičkou Mahák v gól neproměnil a stejně v 71.´ ani Mrkvička z Růžičkovy nabídky v úniku sám na gólmana. A byli  to Stašští, kteří v 72.´z protiútoku druhou přesnou záměrnou Šípa z hranice šestnáctky snížili na 2:4. V závěru se již nic až tak významného na hřišti neodehrálo. Za zmínku snad stojí lhenický únik v přečíslení tři na jednoho, který v 90.´přerušil sudí nezvykle překvapivě závěrečným hvizdem. A tak hosté nakonec brali vítězství s dvougólovým rozdílem.

 

 

Rezerva získala vítězství až v závěru utkání.

V tabulce již postoupila na druhé místo.

OP Prachaticka – 6. kolo                                               hráno v neděli 2.10.2016

TJ Zbytiny – SK KTIŠ/ LHENICE B  0:3 (0:0)

Sudí: V.Heinzl

Branky za Ktiš: J.Růžička z 11 (80.´), Mar.Sedlák (86.´), V.Wimberský (92.´)

Sestava SK Ktiš/ Lhenice B:

R.Suchý

R.Sura       J.Růžička        P.Starý

P.Sládek

Michal Sedlák         Vl.Burda        V.Wimberský        J.Krotký

P.Šíma                  Martin Sedlák

Do hry dále vstupovali : J.Exner, J.Grill, J.Gregora

Kouč: P. Prenner st

 

Rezerva vstoupila do zápasu herně velmi dobře, ale nedařilo se jí ve finální střelecké koncovce, když řadu gólových možností neproměnila. Hra se poté postupně vyrovnávala a domácí vycítili šanci na bodový zisk. Zvláště, když na počátku 2.poločasu spatřil Sládek červenou kartu za faul na domácího hráče v samostatném úniku a rezervisté dohrávali o deseti. I přesto utkání dovedli k vítěznému konci, i když až v samém jeho závěru.

 

 

Naši benjamínci v soutěžích na Prachaticku

OP – mini přípravky – 4.kolo                                     hráno ve středu 28.9.2016

TURNAJ VE ZDÍKOVĚ

1.zápas – Zdíkov/Stachy – SK Lhenice  10:10 (5:5) – branky za Lh.: R.Štengl 8, M.Šístek 1, J.Tobiáš 1

2.zápas – SK Lhenice – FC Vlachovo Březí 16:1 (10:1) – branky za Lh.: R.Štengl 10, M.Šístek 3, J.Tobiáš 1, T.Trnka 1, D.Hošna 1

 

 

OP – přípravky starší  – 11.vložené kolo              hráno ve středu 28.9.2016

SK Lhenice  – 1.FC Netolice B  8:5 (5:1)

Branky za Lh.: R.Štengl 3, P.Š.Trnka 2, A.Kanalošová 2, J.Berger 1

OP – přípravky starší  – 5.kolo                             hráno v sobotu 1.10.2016

SK Lhenice – Husinec/Š.Hoštice  8:6 (5:3)

Branky za Lh.: J.Berger 3, R.Štengl 2, A.Kanalošová 2, P.Š.Trnka 1

 

 Autor článku: Mgr. Jan Bumba