SKLA 2:0 – SKLB 1:2

Po vyšebrodském úvodním nezdaru úspěšný restart

do mistrovského jara v domácí premiéře

I.B třída sk.A – 16.kolo                                                                  hráno v sobotu 9.4.2016

SK Lhenice – Spartak Trhové Sviny  2:0 (1:0)

Sudí:O.Novotný – M.Toucha, F.Zloch

Delegát KFS – V.Albrecht

Branky za Lh.: R.Iliev (41.´), P.Prenner (56.´)

Červená karta: 0:1 L.Ebenhöh (73.´)

SESTAVA SK LHENICE:

J.Dvořák

K.Muška        L.Kopf (K)        T.Tůma        J.Růžička

P.Prenner       M.Bednár        J.Beran        M.Mahák

(90.´ P.Starý)                                               (88.´ R.Sura)

R.Iliev                         R.Pořádek

Do hry připraveni: gólman P.Boška, V.Pilát

Trenér: Zb.Novák

„Lhenice na druhý pokus pod vedením trenéra Nováka uspěly a vymazaly střelce z Trhových Svinů. Ti minule nasázeli 9 gólů (doma krumlovské rezervě). Tentokrát se trefovali jenom Lheničtí“ – napsal server www.fotbalunas.cz

Lheničtí vyvarováni zbytečných chyb z minulého zápasu, v defenzivě tentokrát bez obdrženého gólu zodpovědní, v kombinaci opět převyšujíce soupeře za častějšího držení míče, mohli při přesnější střelecké mušce dovézt utkání k zaslouženému, ještě přesvědčivějšímu vítězství…

Domácí vstoupili do zápasu nebývale, neboť hned ve 2.´ Pořádkem orazítkovali tyč. Z úvodní převahy vytěžili jen sérii čtyř rohových kopů bez přesného zakončení. Hosté, vycházejíce ze zajištěné obrany, se postupně víc útočně osmělovali a v 8.´ Kuralim poprvé ohrozili Dvořákovu branku a ve 12.´ Fabiánem znovu. Ve 13.´ domácí tým nevyužil závaru před gólmanem Vrábkem, právě tak, jako následné nedotažené příležitosti nejprve Pořádkem po „kličkované“ (ve 13.´) a v 16.´  Prennerem a to ve skluzu při málo razantní  koncovce, naservírovanou mu z akce Ilieva s Pořádkem před branku. Ve 29.´ zase dlouhým výkopem vyslal gólman Dvořák na zteč Ilieva, leč zakončena byla rovněž neúčelně. Ve 37.´pronikl zleva Růžička, jeho centr stačil Vrábek jen prodloužit, nikdo z domácích však prolétávající balón podél branky do sítě neusměrnil. Ve 39.´na druhé straně před Dvořákem Spartakovci vytvořili zámek, spolehlivá lhenická obrana ale gólové nebezpečí nepřipustila. Ve 41.´ vyzval Růžička k rychlému kontru Ilieva, který jej již zakončil přesnou trefou mezi tyče a poslal Lhenické do vedení (1:0). Ve 42.´ to byl znovu Iliev, co mohl nejtěsnější gólový náskok po Dvořákově pohotovém nákopu navýšit, avšak gólman Vrábek byl včasným vyběhnutím proti.

Po poločasové otáčce se po krátký čas hrálo od šestnáctky k šestnáctce, než v 52.´ zprava Prennerem předložený míč způsobil pořádný rozruch, když zase prošel podél celé Vrábkovy branky, aniž by ale nalezl někoho z pohotových Lhenických k zakončení. V 56.´ přeci jen podruhé gólově udeřilo, a to z kopačky Prennera za Ilievovy asistence (2:0). V 63.´  Spartak odpověděl Kuraliho střelou s gólovými parametry, kterou skvěle vytěsnil Dvořák a svůj tým podržel. Poradil si i s následnou, již méně nebezpečnou. Domácí dál pokračovali v nátlakové hře, nezapomínajíce na ostrahu v defenzivě, za vytváření si dalších brankových šancí. Ta největší se jim nabídla v 69.´, kdy pronikajícího Ilieva srazil v šestnáctce gólman Vrábek, ale nařízenou penaltu Pořádek neproměnil. Důležitý moment pro další vývoj zápasu přinesla 73.´, kdy se po druhé žluté kartě vyfauloval Ebenhöh a putoval předčasně do sprch. Následně již Lheničtí měli režii hry pevně ve své moci, vytvářeli si další příležitosti k možnému navýšení vedení, i když hosté i o deseti občas zazlobili, jako v 79.´ Perfollem a v 86.´ po dlouhém výkopu Vrabka Kuralim. V 84.´ útočné duo Pořádek – Iliev zařídilo za faul na druhého jmenovaného trestný kop, po jehož rozehrání jeden z bránících hráčů ve snaze odvrátit balón na roh zahrál i rukou. Dle verdiktu sudího zůstalo jen u provedení rohového kopu. V samém závěru (v 89.´) se v „super šanci“ objevil domácí Beran, ale ani on nestvrdil lhenickou zaslouženou výhru třetí brankou. Vybojovanými třemi body si lhenický tým upevnil třetí příčku v tabulce a vítězstvím získal i na potřebném sebevědomí pro nastávající buchtářsko-peckářské derby (Netolice – Lhenice 17.4.)

Rezerva v úvodu mistrovského jara na vítězné vlně

– tři zápasy – tři výhry, z toho dvě na soupeřových hřištích

OP – muži – 16.kolo                                                                      hráno v sobotu 9.4.2016

Tatran Volary – SK Ktiš/Lh.B  1:2 (1:1)

Sudí:M.Pánek

Branky za Ktiš:  J.Mrkvička 2 (ve 24.´z 11, v 65.´)

Kouč: P.Prenner st.

Rezervisté vstoupili do zápasu velice špatně a domácí je prvních 15 minut výrazně přehrávali. Vyústil z toho i jejich vedoucí gól, i když z penalty, a to dosti přísné. Následně se ale obraz hry zcela změnil, hosté počali být herně lepší a zaslouženě vyrovnali rovněž z penalty a ještě do poločasu mohli jít do vedení alespoň o dvě branky, kdyby proměnili gólové své „tutovky“. Poločas druhý byl oboustranně na brankové příležitosti velice skoupí, když rozhodující gól na 1:2 padl po ojedinělé z nich. Utkání, dle celého jeho průběhu, by spíše slušela remíza, ale za výkon a počet gólových možností v první půli si rezerva vítězství zasloužila.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba