SKLA 1:1 – SKLB 1:4 – SKLPs 23:3

Buchtářsko-peckářské derby nemělo tentokráte vítěze

I.B třída sk.A – 17.kolo                                                                  hráno v neděli 17.4.2016

Trenér: Zb.Novák

Netoličtí (v tabulce s 19.body na 9.místě) neoplatili Lhenickým (s 34 body na 3.místě) prohru z podzimního mistrovského derby ve Lhenicích (12.6.  1:0). O mistrovském podzimu se Netolickým nedařilo, ale do jara vstoupili úspěšně se dvěma vítězstvími (venku v K.Újezdu 2:1, doma s V.Brodem 3:1). Lheničtí na jaře zatím jednou prohráli (ve V.Brodě 1:4),  jednou vyhráli (doma s Tr.Sviny 2:0). Navíc derby nemívá favorita, o to více bylo tentokrát očekáváno. V něm v prvním poločase lepší Lhenice, ve druhém Netolice…..

Úvod utkání patřil domácím. Z převahy v něm vytěžili rohový kop. Postupem času se hosté osmělovali a v 8.´ rozehráli Růžičkou trestný kop na Ilieva, který po uvolnění našel Pořádka, ale jeho zakončení bylo nepřesné, právě tak, jako ve 12.´ Prennerovo po Beranově nahrávce. Lheničtí tentokrát využívali k rychlým atakům dlouhých nákopů za netolickou obranu, což se jim dařilo. Tak tomu bylo ve 23.´, kdy Kopf vybídl Prennera, ale gólman Šandera mu včasným vyběhnutím sebral míč. Ve 23.´ tomu bylo obdobně po pohotovém výkopu gólmana Dvořáka na hbitého Ilieva, leč ani on balón v úniku do sítě neusměrnil, aby následně ve 25.´ další Dvořákův dalekonosný nákop až přes stopéra našel Pořádka, jehož záměrná při zakončení jen těsně minula branku. Ve vyrovnaném průběhu hry se ve 31.´ podařilo Ilievovi zbavit se strážce, jeho střela se však mezi tyče nevešla. V závěru poločasu (ve 40.´) Prennerův únik zprava a následný střílený centr do šestnáctky adresáta k zakončení nenašel. Když ani ve 43.´ další Dvořákův dlouhý rychlý překvapivý nákop nezužitkovali nahrávač Pořádek se střeleckým zakončovatelem Ilievem, odcházelo se do přestávky za bezbrankového stavu.

Hned v počátku poločasu druhého (ve 46.´) měli možnost jít do vedení domácí, zůstala ale nevyužita, když lhenická obrana stačila akutní nebezpečí odvrátit „na roh“. V 55.´ a v 56.´ šli Netoličtí do rychlého brejku, ten první byl zastaven Beranem za cenu žluté karty za faul, ten druhý Růžičkou. Hra se následně za oboustranných pozorných obran odvíjela bez větších brankových příležitostí, a to až do 72.´, kdy Lheničtí zahrávali trestný kop do šestnáctky a gólman Šandera  úspěšně zasáhl a poté v 73.´, kdy ze stejné „standardtky“ zase na druhé straně těsně vedle Dvořákovy branky pálili Netoličtí. Pro domácí to byla zřejmě zástřelná, neboť v 75.´z trestného kopu již Řehořem zamířili přesně a ujali se vedení (1:0). Lheničtí prahli po vyrovnání. Podařilo se jim to až v samém závěru zápasu, kdy Netoličtí již počali věřit, že všechny body zůstanou doma. Běžela 90.´, když za standardní situace dlouze přeneseného míče se zmocnil Iliev, vystřelil, odražený balón získal Tůma a poslal jej do sítě. Srovnáno 1:1 ! A tak derby, dle průběhu hry, skončilo spravedlivě smírně.

Rezerva po třech výhrách v řadě doma padla

OP – muži – 17.kolo                                                                   hráno v sobotu 16.4.2016

SK Ktiš/Lh.B – TJ Vitějovice 1:4 (1:2)

Sudí:V.Heinzl

Branky za Vitějovice:  J.Doubek 2 (26.´, 89.´), V.Ludačka 2 (34.´, 86.´)

P.Šíma                        R.Sura

Domácí, zřejmě uspokojeni vydařeným vstupem do mistr.jara, postrádali tentokráte bojovnost, bez které, navíc za druhopoločasového úpadku jejich hry, na druhý tým v tabulce neměli. Ač sice byli častěji v držení míče, leč bez dotažení i slibných akcí, jim hosté udělili lekci v jednoduchosti a účelnosti, spočívající v důsledné defenzivě a nakopávání míčů, s čímž si domácí nevěděli rady. Vitějovičtí o přesvědčivém vítězství rozhodli ze „standardek“, když ze čtyř z nich dosažených branek dvě vsítili až v samém závěru utkání (v 86.´a 89.´). Rezerva tak na jaře poprvé nebodovala.

Přesvědčivé vítězství favorita

OP – přípravky st. – 14.kolo                                                       hráno v sobotu 16.4.2016

Šumavan Vimperk B – SK Lhenice  23:3 (12:1)

Branky za Lh.:  M.Halabrín 2, A.Kanaloš 1

Autor článku: Mgr. Jan Bumba