SKLA 3:0 – SKLB 0:5 – SKLPs 5:7

Doma o mistrovském jaře zatím bez obdržené branky

I.B třída sk.A – 18.kolo                                                                 hráno v sobotu 23.4.2016

SK Lhenice – FC Šumava Frymburk  3:0 (2:0)

Sudí:D.Trčka – L.Pravda, F.Zloch

Delegát JčKFS:  V.Šnajder

Branka za Lh.: R.Iliev 2 (44.´, 66.´), J.Beran 1 (21.´)

Trenér: Zb.Novák

Na jaře doma dvě výhry bez obdržené branky – dva zápasy – 6 bodů při skóre 5:0 (s Tr.Sviny 2:0, s Frymburkem 3:0) – taková je bilance lhenického SK v úvodu mistr.jara na svém hřišti. Vítězstvím nad Frymburkem vstoupil úspěšně do trojboje v zápasech s týmy od břehů Lipna (následně v 18.kole v Černé, poté v 19.kole doma s H.Planou)….

V oboustranně opatrném úvodu utkání to byli hosté, co vyslali jako první lehkou střelu na gólmana Bošku, aby následně domácí zahájili útočnou ofenzivu v kombinaci a v držení míče za vytváření gólových příležitostí. V 5.´ unikl Iliev, zamířil však těsně vedle Vítkovy branky. V 6.´ po trestném kopu Pořádek hlavičkoval nad břevno, stejně jako v 9.´po rohovém kopu Schön. Ve 14.´ po nahrávce zleva nebezpečně pálil z otočky z hranice šestnáctky Pořádek. Lhenický tlak, který se Frymburští snažili eliminovat důslednou defenzivou s tvrdostí v osobních soubojích občas i za cenu žlutých karet, kýžený gól nepřinesl. V něm jen ojedinělé frymburské výpady k ohrožení lhenické branky nevedly, neboť dobře organizovaná lhenická obrana výborně hrajícím stoperem Kopfem i se zkušeným matadorem gólmanem  Boškou to nedopustila. Snad pouze při akci hostí v 19.´, kdy Michal v šanci před Boškou ani ve skluzu na centrovaný míč nedosáhl. V době, kdy převaha domácích polevovala a hra se vyrovnávala, zahrávali Lheničtí ve 21.´z 18 metrů trestný kop, z něhož Beran, po signálu s Bednárovým přeběhnutím míče, střelou z tandemu nedal Vítkovi v brance šanci a poslal svůj tým do vedení (1:0). Poté, za lhenické pozorné kontroly hry při jednogólovém náskoku, odvíjející se spíše jen od šestnáctky k šestnáctce, vypálil ve 35.´, z 25 metrů Iliev střelu, co pořádně Vítka vystrašila. Závěr poločasu opět přinesl lhenickou převahu, v níž nejprve  ve 40.´ útočné duo Pořádek – Iliev slibný atak ke gólu nedotáhlo, aby ani ve 41.´ a ve 42.´ Ilievovy šance odskočení o dvě branky také nepřinesly. Tu první, po Pořádkově nabití, stačila obrana zblokovat, ta druhá byla utopená „v kličkované“. Běžela 44.´, když pohlednou akci na hranici velkého vápna už Iliev zakončil trefou „do černého“, kterou Frymburské vyprovodil do šatny (2:0).

Hned v počátku poločasu druhého domácí navázali na závěrečný tlak z prvního dějství, co vyústil ve 48.´a 50.´ vydařenými střelami Ilieva a Pořádka a v 54.´ „gólovkou“ Schöna zblízka zmařenou při jeho pádu špatně trefeným balónem. V 59.´ se hostujícímu týmu podařilo před Boškou vytvořit závar, ze kterého se Lheničtí rychle vymanili. V 59.´ frymburskou obrannou řadu přeletěl míč, na který naběhl hbitý Iliev, ale jeho „hlavičkou“ přes vyběhnuvšího gólmana v síti neskončil. Až v 66.´ se tomu tak stalo po Beranově rozehraném kopu, kdy ze skrumáže odraženým balónem  nezadržitelně zvýšil na 3:0 Iliev. Po této třetí obdržené brance hosté rezignovali, aby ve zbytku utkání průběh hry již zcela diktovali domácí, co při lehkomyslnosti zahazovali gólové nabídky. Ty největší z kopaček Ilieva  po Pořádkově nahrávce (v 74.´), též Schöna v brejku hned po provedeném rohu Frymburskými (v 77.´), či znovu Ilieva při jeho nepokrytí před brankou a jeho lobu přes gólmana do opuštěné branky (v 83.´).

Zaslouženým vítězstvím, které mohlo být ještě přesvědčivější, si lhenický SK upevnil třetí příčku v tabulce.

Ohlasy k zápasu (převzato z webu fotbalunas.cz)

SK Lhenice

Zbyšek Novák (trenér): „Celý zápas jsme měli viditelnou převahu. Soupeř přijel s pěti hráči, kteří hráli ráno za béčko, takže byli dostatečně unavení. Hráli to sice od podlahy, ale poradili jsme si s tím. Po vstřelení první branky se naše hra uklidnila a do poločasu jsme vedli 2:0. V druhé půli už to bylo o skóre, hráli jsme fotbal, protože nás to baví, utkání jsme v pohodě dovedli do konce. Chytal za nás, skoro bych řekl výborně, Boška, ročník 72, nezklamal. Frymburk si ale skoro nic nevytvořil. Dobře zahrál stoper Kopf.“

FC Šumava Frymburk

Vlastimil Mertl (trenér): „Sobotní odpoledne jsme byli nuceni hodně improvizovat v sestavě, protože máme velkou marodku a hlavně jsme potřebovali hráčsky pomoct našemu B týmu, který nutně potřeboval vyhrát v Přídolí, a to se povedlo. Ve Lhenicích na nás čekal velmi dobrý tým domácích, který nám nedal vůbec šanci se v zápase prosadit. Domácí byli pány na hřišti a jejich výhra byla naprosto zasloužená. Neměli jsme za celý zápas žádnou vyloženou šanci a i to je prakticky vyjádření toho, jak zápas vypadal. Musím se přiznat, že jsme neodehráli dobrý zápas, ale to se stává a neděláme z toho žádnou tragédii. Je fakt, že byla znát i únava po předchozím zápase B týmu a někteří hráči toho ke konci zápasu měli plný zuby. Pochválit však musím domácí tým, který hrál jednoduchý a účelný fotbal, který na nás platil. Zatím byli určitě nejlepším týmem, proti kterému jsme letos nastoupili. Pochvalu zaslouží zejména Šisler, který odehrál během 5 hodin 2 zápasy.“

Lhenická rezerva dala té volarské „bůra“, ale….

OP – muži – 18.kolo                                                                      hráno v neděli 24.4.2016

Tatran Volary B – SK Ktiš/Lh.B  0:5 (0:4)

Kouč:P.Prenner st.

Domácí volařští rezervisté nastoupili do zápasu o deseti, čehož hosté v herně vydařeném prvním poločase využili a soupeři zaslouženě nastříleli čtyři branky. V poločase druhém se ovšem nepochopitelně přizpůsobili herním projevem domácím, aby jejich výkon byl jeden z nejhorších. Přidali sice ještě jeden pátý gól,  když sami jej z penalty neinkasovali díky gólmanu P.Trnkovi, který ji vytěsnil. A tak spokojenost mohla být jen se ziskem „povinných“ bodů s posledním týmem v tabulce, který v ní zatím nemá ani jediný.

Domácí jarní premiéra našich benjamínků

OP – přípravky starší                                                                  hráno v sobotu 23.4.2016

SK Lhenice – Stachy/Zdíkov  5:7 (2:4)

Sudí:M.Šístek

Branky za Lh.:  A.Kanalošová 1, P.Bláha 1, P.Š.Trnka 1, A.Stehlík 1, K.Gregora 1