Sokol Kamenný Újezd – SK Lhenice 3:3 (3:0)

Hráno v neděli 16.8. 2015

BRANKY ZA LHENICE:  J.Mrkvička 2 (66.´ 82.´), J.Beran z 11 (70.´)

BRANKY ZA K.ÚJEZD:  V.Kotalík (14.´), O.Bělohlav (20.´), J.Stegbauer(38.´)

I.B tř. sk.A – 13.kolo.

V zápase rozdílných poločasů byli Lheničtí i v prvopoločasovém „propadáku“ Újezdským herně vyrovnaným soupeřem. Doplatili však v něm na hrubé chyby v obraně a na neproměňování brankových příležitostí, když naopak domácí dokázali z minima vytěžit maximum za vytvoření třígólového náskoku. Zdálo se, že o osudu utkání je rozhodnuto. Lheničtí i přes pro ně nepříznivý vývoj zápas nevzdali.

Do druhého poločasu pozměnili rozestavení na hřišti, zvýšili nasazení, vyvarovali se chyb v defenzivě a třígólové manko se jim zaslouženě podařilo „smazat“, aby v samém závěru měli dokonce možnost strhnout vítězství na svou stranu…

Průběh zápasu

Lheničtí zachytili úvodní nástup domácích a ve 3.´a 9.´ střelami Berana ohrozili Dudákovu branku. Ve 12.´došlo k nedorozumění lhenických stoperů a domácím se tím tak nabídla gólová možnost. Varování se minulo účinkem, neboť ve 14.´ obrana hostí znovu chybovala při nedůsledném odvracení balónu a tentokráte již byla ztrestána Kotalíkem (1:0). Ve 20.´, po vyběhnutí gólmana Dvořáka, následoval rohový kop a neobsazený Bělohlav dosti lacino zvýšil na 2:0. Hosté sice ve 30.´ nejprve odpověděli Tůmovou střelou po narážečce, aby se následně ve 35.´, po pohledné akci, v šestnáctce v gólové šanci ocitl Schön, zůstala nevyužita, právě tak, jako i ve 37.´ Mrkvičkova za asistence Pořádka a P.Prennera.  Otřepané nedáš-dostaneš opět platilo, neboť ve 38.´ zastavil průnik domácích Kopf faulem a nařízenou penaltu proměnil Stegbauer již v hrozivý třetí gól (3:0). V závěru poločasu mohli hosté alespoň zkorigovat pro ně krajně nepříznivý stav Pořádkovým zakončením po dlouhém výkopu gólmana Dvořáka (ve 41.´) a poté (ve 45.´) i Tůmovou hlavičkou po rohovém kopu, která jen těsně minula branku. Obě příležitosti byly promarněny.

A tak tříbrankový deficit měl pro Lhenické platnost i po změně stran. Snížit jej v 50.´ mohl po Mrkvičkově centru Pořádek a po něm i Mrkvička při Pilátově vybídnutí. Oba při zakončení nezamířili přesně. Zřejmě definitivnímu lhenickému „knokautu“ v 60.´ zabránil bravurním zákrokem gólman Dvořák a jeho tým tak mohl dál živit naději na možný zvrat. Konečně v 66.´ se trefil „do černého“ Mrkvička z Růžičkovy nahrávky a snížil na 3:1. Lhenická šance, něco se zdánlivě již ztraceným zápasem udělat, ožila. Zvláště, když domácí v 70.´ zahráli v šestnáctce rukou a při následném trestném kopu Beran nezaváhal (3:2). Při Lhenických sice v 80.´ stálo štěstí, když míč po střele orazítkoval břevno jejich branky, ale v 82.´ Růžička znovu našel Mrkvičku, který unikl a srovnal na 3:3 !  Dokonce v 89.´ mohli jít do vedení po „minele“ domácích, avšak Schön ji gólově nepotrestal. A tak vstupní zápas za návratu do A skupiny I.B skončil pro ně smírným výsledkem.

Autor článku: Mgr. Jan Bumba