TJ Sokol Stachy – SK Lhenice 1:2 (1:0)

Po Čkyni lheničtí „peckáři“ sesadili z trůnu i stašské „králováky“

Peckáři  nedopustili zvrat a vybojovali další cenné vítězství nad sousedem z výsluní vyrovnané tabulky (její čelo po 6 odehraných zápasech: 1.Čkyně – 13 bodů – skóre 11:3; 2.Lhenice – 13 bodů – skóre 9:5; 3.Stachy – 12 bodů – skóre 13:10; 4.Sousedovice – 11 bodů – skóre 14:8).

 

I.B tř. sk.B – 5.kolo 

 

SUDÍ:  Slepička – Vejčík, Benčat.

BRANKY ZA LHENICE:  R.Pořádek (72.´), R.Iliev (76.´)

BRANKY ZA STACHY:  V.Heidenraich (4.´),

 

SESTAVA SK LHENICE

P.Boška

                                             

K.Muška           J.Růžička             L.Kopf           V.Pilát

                                             

                   P.Prenner        J.Beran       T.Tůma (K)         R.Hudec

               

      R.Iliev               R.Pořádek

(57.´ R.Hudec    J.Schön)

(64.´ R.Iliev   M.Mahák)

(87.´ R.Pořádek   P.Borovka) 

                                                                   Trenér: Hodina Pavel  

hráno v sobotu 20.9.2014

 

Utkání mělo pro Lhenické obdobný průběh, jako to předchozí doma se Čkyně, kterou vítězstvím odsunuli z 1.místa tabulky, aby to samé zopakovali ve Stachách „královákům“, co se prohrou Čkyňských ve Lhenicích a jejich výhrou venku nad Lažištěm B vyhoupli do čela tabulky…

            Také v tomto zápase peckáři od samého jeho úvodu o branku prohrávali, ale ve druhém poločase opět dvěma góly jeho vývoj otočili a dovedli jej k zcela zaslouženému vítězství. Tentokráte herně přesvědčivěji, neboť byli po většinu času v držení míče a vytvořili si podstatně více gólových možností, než domácí.

            Běžela 4.´ a po chybě ve lhenické obraně šli Stašští Heidenreichem do vedení (1:0). Hned v 5.´ byli hosté blízko vyrovnání, když Růžička zpoza šestnáctky nastřelil tyč, aby v 7.´ po Prennerově rohu, gólman Šebánek s obtížemi vyškrábl Tůmovu hlavičku. Lhenická herní převaha pokračovala dalšími nevyužitými šancemi. A tak v 8.´brankou neskončila Pořádkova dorážka po závaru před Šebánkem, v 17.´ po Ileiově „kličkované“ do vápna s Prennerovou nepřesnou koncovkou ani ve 27.´ po zdařilé kombinační akci končící střelou Ilieva, mířící těsně vedle. Ještě větší možnost ke skórování měl ve 30.´ opět Iliev, který sám před stašskou brankou ji přestřelil. Branka do sítě „králováků“ rovněž nepadla ve 33.´ po Pořádkově úniku a jeho zakončení z těžkého úhlu, právě tak, jak tomu bylo i ve 43.´ z rozehrané „standardky“ Růžičky s Ilievem.

            A tak domácí do 2.poločasu vstupovali za uhájení  nejtěsnějšího vedení a to i díky střelecké nepřesnosti hostujícího celku, co si vypracoval řadu gólových možností ke smazání jednogólového náskoku soupeře. Obraz hry se nadále neměnil, Lheničtí pokračovali v nátlakové hře, ale zatím stále bez brankového efektu. Ve 49.´ a v 53.´ nevyužili Pořádkovy ataky, kdy centrované míče nenašly v pokutovém území přesné zakončovatele. V 59.´ dali o sobě vědět také domácí z ojedinělé akce otevřenou lhenickou obranou, odskočit o dvě branky se jim ale nepodařilo. Lheničtí šli v ofenzivě dál za vyrovnáním. V 62.´ P.Prenner vybídl k zakončení J.Schöna, ten však v rozhodujícím momentu špatně trefil míč. V 64.´, po dlouhém autovém vhazování, vykopl z branky balón vyslaný z Ilieovy kopačky za již překonaným Šebánkem jeden z bránících hráčů. Až v 72.´ Růžičkův centr způsobil zmatek ve vápně a následnou srážku gólmana se stopérem,  čehož pohotově využil Pořádek a uklidil míč do odkryté sítě. Vyrovnáno 1:1 ! Hosté se v pokračující převaze nechtěli spokojit s remízou. V 76.´ unikl zprava Iliev, předal Prennerovi míč, který putoval k Pořádkovi, poté dál k nabíhajícímu Ilievovi, co tentokráte zamířil přesně 2:1 !  Ani po docílené rozdílové brance se Lheničtí neuchýlili jen k jejímu střežení úpornou obranou, i v blížícím se závěru se snažili atakovat stašskou svatyni, nebezpečně v 86.´ Mahákem, když i domácí v 87.´ zahrozili vyrovnáním po centru hlavou. Avšak peckáři již nedopustili zvrat a vybojovali další cenné vítězství nad sousedem z výsluní vyrovnané tabulky (její čelo po 6 odehraných zápasech: 1.Čkyně – 13 bodů – skóre 11:3; 2.Lhenice – 13 bodů – skóre 9:5; 3.Stachy – 12 bodů – skóre 13:10; 4.Sousedovice – 11 bodů – skóre 14:8).

Autor článku: Mgr. Jan Bumba