Branky za Č.D.: L. Nečekal 2 (41.´, 55.´)

R. Iliev       R. Pořádek

Střídání: 46.´ ↑ J. Málek ↓ P. Prenner; 51.´ ↑ T. Tůma ↓ R. Pořádek; 63.´ ↑ M. Mahák ↓ M. Chromý; 79.´ ↑ D. Trojan ↓ T. Balica
Dále do hry připraveni: gólman T. Plojhar, R. Sura, J. Prenner
Trenér: Ivo Čech                Vedoucí týmu: Pavel Boška

Lhenickým vstup do nové sezóny nevyšel. Po prohře v Roudném bodově tratili i premiérově doma při remíze se „Čtyrákem“, když v obou úvodních zápasech zatím zůstali dlužni kvalitnímu hernímu projevu z mistrovského jara… Domácí, Lheničtí po vcelku vyrovnaném počátku utkání a jimi nastřeleném břevnu, se sice v 17.´ ujali vedení (1:0), o které ale ještě do poločasové otáčky (ve 41.´) přišli (1:1), aby vbrzku po ní (v 55.´) to naopak byli Čtyřdvorští, co zaslouženě, ač po lhenické chybě po „malé domů“, šli dosti lacino do vedení (1:2), kdy v této fázi zápasu hra domácích postrádala kompaktnosti a přesnosti. Až po 15 minutovém přerušení utkání v 62.´ pro silnou bouřku a liják, které jim prospělo, se hned po vyrovnání v 66.´ na 2:2 začali herně prosazovat, aby za gólových šancí a herní převahy až do konce zápasu se jim nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu.

Podstatné momenty z průběhu utkání
1.poločas
9.´ – po Balicově autovém vhazování a následné Prennerově přesné uličce na Berana posledně jmenovaný nastřeluje břevno
17.´ – chvíli početního oslabení hostujícího týmu z důvodu ošetřování hráče využívají domácí ke vstřelení branky, kdy po centru Ryšánka se hlavou proti gólmanovi Vosejpkovi prosazuje Balica a posílá Lhenické do vedení (1:0)
19.´- po centru do šestnáctky domácí gólman Dvořák jistým zásahem likviduje soupeřovu možnost ke skórování
25.´ – Iliev se po uvolnění dostává před gólmana Vosejpka, ten mu však při vzájemném střetu míč odebírá
28.´ – velká gólová šance „Čtyráku“ k vyrovnání, kterou za pomoci Balicova vykopnutí míče z brankové čáry skvěle likviduje gólman Dvořák
41.´ – po zbytečné lhenické ztrátě balónu přesnou trefou překonává Nečekal Dvořáka a vyrovnává stav na 1:1
44.´ – v brankové možnosti po Bumbově centru se ocilá před gólmanem hostů Iliev, ale balón vyslaný z jeho kopačky míjí brankovou konstrukci

2. poločas
55.´ – po nevydařeném odkopu brankáře po „malé domů“, získávají míč Čtyřdvorští a do zcela odkryté branky jej podruhé v zápase posílá do sítě Nečekal, když dobíhající Bumba ho již z ní nestíhá vykopnout. Hosté jdou do vedení (2:1)
60.´- další velká možnost hostujícího týmu zůstává nevyužita
62.´- nad lhenickým fotbalovým hřištěm se strhává silná bouřka a liják, sudí Valeš, dle pravidel, přerušuje utkání na 15 minut
66.´- v opět navázané hře provádějí Lheničtí za faul na Balicu trestný kop Ryšánkem, jehož přesnou, krásnou střelou srovnávají na 2:2. Po vyrovnávající brance počínají mít na podmáčeném trávníku herně navrch za přispění přišedších střídajících herně konstruktivního Tůmy a výborného hlavičkáře Maháka
68.´- zleva šestnáctky je Bumbovo nebezpečné střelecké zakončení zblokováno jedním ze čtyřdvorských beků
71.´- po Tůmově uvolnění za obranu v další gólové „ložence“ Iliev, ale ač sám před gólmanem jej nepřekonává
74.´- branková možnost na druhé straně, kdy vypálenou dělovku ze standardky gólman Dvořák neudrží, naštěstí pro domácí Funda stačí před dobíhajícím protihráčem uklidit míč do bezpečí
81.´- v další „gólovce“ domácí Iliev, kterého na hranici šestnáctky nedovoleně zastavuje jeden z bránících hráčů, stačí se ale hbitě zvednout z trávníku a ač sám dál v postupu na strážce branky pokračuje, zastaví jej hvizd píšťalky sudího, nepochopitelně bez ponechání výhody ve hře. Následný nařízený „trestňák“ Lheničtí nevyužívají
91.´- v prodloužení se ke střeleckému zakončení dostává Mahák, mezi tyče v dobré pozici nezamíří
93.´- utkání končí smírně za bodové ztráty pro domácí, Lhenické, pro Čtyřdvorské asi v celku za spokojenosti ze získaného bodu na soupeřově hřišti

Hodnocení utkání trenérem SK Lhenice Ivo Čechem

„Pochopitelně jsme chtěli doma vyhrát. První poločas se hrálo vyrovnané utkání, mladý tým hostí nás zlobil svým pohybem a fotbalovostí, těžko jsme se dostávali vinou našich častých chyb v přechodové fázi k ohrožení soupeřovi branky. Přesto jsme nastřelili Beranem břevno a Balicou dostali do vedení, hosté ale těsně před poločasem, nutno říci zaslouženě, vyrovnali. Prvních dvacet minut druhé půle byli hosté lepší, častěji na míči a po naší chybě u vlastního pokutového území se dostali do vedení. Po vynucené bouřkové pauze a s příchodem Tůmy na hřiště, který nastoupil po půlroční přestávce, se ale situace otočila. Byli jsme mnohem nebezpečnější, hladovější, měli jsme více šancí a myslím, že i měli na to, abychom výsledek překlopili na svou stranu. Povedlo se nám bohužel jen srovnat po krásné brance z trestného kopu Ryšánkem. Nedá se nic dělat, musíme koukat dopředu a v rámci možností se co nejlépe připravit na okresní derby v Prachaticích.“

Lhenická rezerva předpokládanou výhru potvrdila

OP Prachaticka – sk. A – 3. kolo                 hráno v neděli 25.8.

TJ Zbytiny – SK Lhenice „B“

0:3 (0:2)

Sudí: M. Harvalík – V. Heinzl, M. Pánek
Branky za Lh: P. Starý (17.´), R. Sura (22.´), P. Vincik (59.´)

Kouč: P. Prenner st.          Vedoucí týmu: J. Sura

Okresní přebor Prachaticka se v soutěž. ročníku 2019/20 hraje v nové podobě (na podzim ve dvou skupinách A a B po osmi účastnících, na jaře s nadstavbou o postup do vyšší soutěže a skupinou jen o konečné umístění) a lheničtí rezervisté usilují o probojování do okresní „elitní osmičky“, a tak v tomto utkání byl předpokládán jejich plný bodový zisk, což také naplnili, neboť Zbytiny zatím uzavírají tabulku skupiny A.
O výsledku tohoto utkání Lheničtí, za využití několika pendlů z kádru A týmu, rozhodli v prvním poločase, kdy měli výraznou herní převahu při vytváření si brankových možností, z nichž pouze dvě proměnili v gólové trefy. Při přesnější střelecké koncovce mohl být pro ně prvopoločasový stav přesvědčivější. V 17.´ je poslal do vedení P. Starý (1:0), aby ve 22.´ přidal druhou branku R. Sura (na 2:0).
V poločase druhém byl již průběh hry vyrovnanější, v němž i domácí, Zbytinští se dostávali do gólových šancí, kdy hostující Lhenický záložní tým přeci jen v nasazení o něco ubral. V 59.´ P. Vincikem přidal třetí gól (na 3:0) a v dalším průběhu zápasu kontroloval svůj tříbrankový náskok, aby jej dovedl k vítěznému konci a tříbodovému zisku, který mu po třetím kole napomohl udržet první místo ve vyrovnané tabulce skupiny A.

Autor článku: Jan Bumba